res:
Uzdrawianie energetyczne - uzdrawianie na miarę XXI wieku

Uzdrawianie energetyczne – uzdrawianie na miarę XXI wieku

1 komentarz

Uzdrawianie energią – czy to możliwe, czy to tylko efekt placebo? Reiki, bioenergoterapia ciągle jeszcze brzmią dla wielu ludzi co najmniej egzotycznie. Jednak są osoby, które szukając alternatywnych sposobów na poprawę zdrowia, odnajdują ją w leczeniu energią.

Coś więcej niż mędrca szkiełko i oko –

– jeśli czegoś nie widać, nie znaczy, że to nie istnieje.

Dla wielu ludzi słowo „energia” kojarzy się tylko z elektrycznością. Tymczasem filozofia Wschodu od tysięcy lat zaznacza istnienie energii jako swego rodzaju budulca, z którego utkany jest nasz świat. Jest ona niewidoczna „gołym okiem”, lecz jeśli czegoś nie widzimy nie znaczy, że to nie istnieje. Nie widzimy, ot, chociażby wirusów i bakterii, a jednak potrafią one wywołać choroby w naszym ciele.

No dobrze, pomyślisz sobie, energia energią, lecz jakim cudem nasz świat (i wszystko co na nim istnieje, łącznie z ciałem człowieka) może być zbudowane  z energii? Przecież to, co widzimy to tylko materia. I tu z pomocą przychodzi nam współczesna nauka, a dokładniej dział o dźwięcznie brzmiącej nazwie fizyka kwantowa.

Owszem, to, co postrzegamy naszymi zmysłami jest materią, lecz jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, co znajduje się na najgłębszym poziomie, co jest podstawowym budulcem materii, naukowcy powiedzą nam, że jest to energia. Natomiast materia jest zagęszczoną formą energii (oczywiście oni określą to troszkę innymi słowami, okraszając swoją wypowiedź całą masą tajemniczo brzmiących sformułowań i wzorów;-)). Filozofia Wschodu mówi o tym od tysięcy lat, natomiast współczesna nauka znalazła „dowody” stosunkowo niedawno, na początku XX wieku, dzięki takim postaciom jak Einstein, Max Planc, David Bohm, Werner Heisenberg, czy Erwin Schrodinger. Dzięki dorobkowi m.in. tych naukowców, dzięki wielu niezwykłym współczesnym eksperymentom oraz myślicielom, którzy potrafią przełożyć kluczowe informacje z języka naukowego na język „zwykłego” człowieka, zarysowuje nam się obraz niematerialnego świata, na który w dodatku możemy wpływać.

Uzdrawianie energetyczne

I tu dochodzimy do sedna. Obecnie wiemy, że nie tylko świat materialny (w tym ciało człowieka) „utkane” jest z energii. Wiemy również, że mamy na nią wpływ. Tak, możemy wpływać na świat wokół nas i swoje ciało (również na stan zdrowia i choroby). Mało tegorobimy to w każdej chwili, lecz większość z nas nie jest tego świadoma. I dlatego z pomocą przychodzą książki takie jak „Uzdrawianie energetyczne”, w których autorzy prostym i jasnym językiem przedstawiają przepływ energii i nasz wpływ na nią, opisują człowieka od strony energetycznej,  wskazują przyczyny chorób oraz sposoby uzdrawiania.

Nauka nie potwierdza jednoznacznie, że uzdrawianie energią działa, potwierdza natomiast, że świat energii (świat, wszechświat, ciało człowieka) jest płynny i zmienny. By okrasić to cytatem przytoczę słowa Dan’a Winters’a (autora książek o tematyce naukowej): „Z perspektywy kwantowej wszechświat jest niezwykle interaktywnym miejscem”.

System energetyczny człowieka

Osoby, które mają dar widzenia świata energii, opisują system energetyczny człowieka jako fascynujące zjawisko. Jednocześnie jest to temat na tyle obszerny, że można napisać co najmniej kilka książek. W tej części pokrótce poznamy rolę czakr – czyli „centrów” energetycznych umiejscowionych wzdłuż kręgosłupa.

Czakry usytuowane są na przodzie i z tyłu ciała. Zarówno czakry męskie, jak i żeńskie obracają się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Powszechnie uważa się, że przyjmują one postać „krążków” energii, lecz niektórzy jasnowidzący postrzegają je jako piramidy. Rozróżniamy siedem głównych czakr. Każda z nich jest związana z poszczególnymi częściami ciała, każda ma swoje przeznaczenie związane z doświadczeniami naszego życia. Jeśli czakra pracuje nieprawidłowo, odzwierciedla się to w organach, z którymi jest połączona.

Czakra korony

„Zasila” w energię mózg, górne zatoki, przysadkę, szyszynkę i podwzgórze. Na tę czakrę największy wpływ wywiera zbyt intensywne wykorzystywanie zdolności umysłowych, jak również brak zaufania do swoich pomysłów i opinii oraz bezustanne szukanie porad u innych ludzi. Kolorem czakry korony jest biel (choć niektórzy jasnowidze widzą ją w kolorach fioletu).

Czakra trzeciego oka

czakry

Siedem głównych czakr. Źródło: rainbowinstitute.com

Energia z czakry trzeciego oka jest związana z: oczami, uszami, dolnymi zatokami. Zaburzenia w funkcjonowaniu tej czakry, prowadzą do dysfunkcji i chorób wcześniej wymienionych narządów. Kolorem czakry trzeciego oka są odcienie błękitu-indygo i barwy niebiesko-fioletowej.

Czakra gardła

Ta czakra jest powiązana z gardłem, ramionami, szyją, górną częścią pleców. Ma związek z takimi kwestiami, jak zaufanie, kontrola, urazy i poczucie bezpieczeństwa przy wyrażaniu swojej wewnętrznej prawdy. Czakra jest „nadwerężona”, gdy mamy problemy z poczuciem własnej wartości lub brakuje nam siły osobistej. Kolorem czakry gardła jest zimno-niebieski.

Czakra serca

Jej energia ma wpływ przede wszystkim na: serce, płuca, piersi, środkową część pleców. Na czakrę serca wpływają nierozwiązane problemy emocjonalne.  Nieprawidłowo pracująca czakra serca sprawia, że człowiek jest pełen rezerwy, ukrywa swoje prawdziwe emocje oraz organy i części ciała z nią powiązane nie pracują dostatecznie dobrze. Kolorem czakry serca jest jasna zieleń.

Czakra splotu słonecznego

Kolorem czakry splotu jest głęboki odcień żółtego. Energia przepływająca przez tę czakrę jest powiązana m.in. z żołądkiem, jelitem cienkim, przeponą, pęcherzykiem żółciowym, wątrobą i śledzioną. Czakra ta ma mnóstwo funkcji, wpływa m.in. na relacje osobiste, kreatywność, autoekspresję, wyrażanie uczuć, skłonności do izolowania się i postaw aspołecznych.

Czakra sakralna (druga czakra)

Jest ściśle powiązana z tym jak postrzegamy siebie, a „odciska się” na niej brak wiary w siebie, sytuacje konfliktowe, ale i również krzywdy na tle emocjonalnym i seksualnym. Jej energia dopływa m.in. do narządów rozrodczych, nerek, pęcherza i większej części jelita grubego. Kolorem drugiej czakry jest ciepły pomarańcz.

Czakra podstawy (czakra pierwsza)

Jej energia dopływa m.in. do narządów rozrodczych i odbytu. Jej funkcjonowanie związane jest z poczuciem przynależności, dopasowania, poczuciem fizycznego bezpieczeństwa. Kolorem czakry podstawy jest jasna czerwień.

Tekst na podstawie książki „Uzdrawianie energetyczne”.

uzdrawianie_energetyczne
W „Uzdrawianiu energetycznym” znajdziemy solidną porcję wiedzy na temat systemu energetycznego człowieka i uzdrawiania energią w kontekście medycyny wielowymiarowej. Choć ten termin brzmi tajemniczo, autorka stopniowo wprowadza w temat. Robi to na tyle dobrze, że wraz wraz z każdą przeczytaną stroną uzdrawianie energetyczne staje się coraz bardziej przejrzyste i oczywiste, i aż trudno się oprzeć, żeby samemu nie spróbować…

Ta książka również niesie ze sobą szereg praktycznych wskazówek na temat tego, jaki powinien być skuteczny uzdrowiciel i jak obudzić w sobie potencjał do uzdrawiania – siebie i innych.

Meg Blackburn LoseyDr Meg Balckburn Losey jest autorką wielu książek, w tym międzynarodowych bestsellerów – wśród nich „Tajemnej historii świadomości„. Jest też gospodynią programu „Cosmic Particles” (Kosmiczne cząsteczki) nadawanego w radiu internetowym. Znana z bezpośredniego podejścia do każdego tematu, dzięki czemu zyskała sławę świetnego mówcy. Dzięki swej zdolności wkraczania do multiwymiarowych światów dr Meg nauczyła się, jak odbierać informacje w sposób wirtualny w niemal każdym przedmiocie nauki, włączając w to fizykę, astrofizykę, fizykę kwantową, biochemię i inne.