res:
Świece sojowe - poznaj ich zalety

Świece sojowe – poznaj ich zalety

Dodaj komentarz

Naturalne świece sojowe stają się ostatnimi czasy coraz  bardziej popularnym zamiennikiem klasycznych i powszechnie dostępnych świec parafinowych. Moda na nie to z całą pewnością coś więcej niż chwilowy trend. Wszystko za sprawą wosku sojowego, mogącego poszczycić się wieloma cennymi walorami, które szybko zachęcą zwolenników naturalnych oraz bezpiecznych dla zdrowia rozwiązań.

Co warto zatem wiedzieć o świecach sojowych i czym różnią się one od swoich parafinowych kuzynek?

Świece z wosku sojowego

Głównym tworzywem świec sojowych jest wosk sojowy, powstały na skutek utwardzenia oleju wyciskanego z ziaren soi. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim pochodzenie z ekologicznych upraw soi. Produkt pozyskiwany tą drogą jest również w pełni odnawialny oraz biodegradowalny, co oznacza, że w wyniku jego rozkładu nie dochodzi do powstawania szkodliwych dla zdrowia substancji.

Sojowe świece naturalne nie są przy tym trudne do wykonania, a do ich produkcji potrzebujemy poza obowiązkowym woskiem sojowym, dodatkowo zapachowe olejki eteryczne, bawełniane knoty, szklane naczynia na gotową już świeczkę i na topienie wosku, a także odpowiednie mieszadło i przyrządy, które przytrzymają knot do czasu zastygnięcia wosku.

Naturalne świece zapachowe a świece parafinowe

Na rynku zdecydowany prym wiodą świece parafinowe, zaliczane do ogólnodostępnych oraz stosunkowo niedrogich. W odróżnieniu od świec sojowych, są one produkowane z pochodnej ropy naftowej, czyli właśnie parafiny. Mimo korzystnej dla wielu ceny, nie są one jednak w pełni obojętne dla naszego zdrowia. W trakcie ich spalania do powietrza uwalniają się bowiem szkodliwe związki, takie jak toluen, benzol oraz formaldehyd. Jest to niebezpieczne, zwłaszcza w pomieszczeniach niewentylowanych i zamkniętych.

Z kolei sojowe świece zapachowe to produkty tworzone w 100% z naturalnych składników, przyjazne środowisku oraz niewyzwalające podczas spalania niebezpiecznych substancji, dlatego też zainteresowanie nimi nieustannie wzrasta.

Sojowe świece naturalne i ich największe zalety

Zbliżająca się jesień i następująca po niej zima to pory wprost wymarzone na świece wykonane z wosku sojowego. Panująca w tym okresie aura w wyjątkowy sposób zachęca do przyjemnego spędzania wieczorów w blasku migających w pobliżu płomyków. Dlaczego sojowe świece zapachowe sprawdzą się również w Twoim mieszkaniu?

  • Świece sojowe to produkty naturalne, ekologiczne oraz przyjazne środowisku, ponieważ podczas ich spalania do powietrza nie przedostają się szkodliwe dla naszego zdrowia substancje.
  • Naturalne świece palą się aż o 50% dłużej niż tradycyjne świece parafinowe, dlatego też możemy cieszyć się nimi znacznie dłużej!
  • Wosk sojowy spala się w temperaturze niższej niż parafina, przez co zmniejsza się ryzyko poparzenia.
  • Niezwykle przyjemna, delikatna i szeroka gama zapachów w różnorodne sposoby oddziałuje na nasze samopoczucie oraz wypełnia nasze wnętrza głębokimi aromatami. Z pewnością każdy znajdzie coś da siebie!
  • Zapachy świec sojowych są ponadto „czystsze” niż te, z dodatkiem parafiny, przez co nie powodują bólów głowy lub rozdrażnienia.
  • Świece sojowe są produktami niekopcącymi. W wyniku ich spalania nie podnosi się poziom CO2.
  • Naturalne świece zapachowe są również łatwo zmywalne z każdej powierzchni, wystarczy użyć ciepłej wody oraz mydła.