res:
Srebro koloidalne - naturalna alternatywa dla antybiotyków

Srebro koloidalne – naturalna alternatywa dla antybiotyków

2 komentarze

Srebro koloidalne – naturalna alternatywa dla antybiotyków, znana już od ponad 4 500 lat. Srebro koloidalne jest naturalnym antybiotykiem o właściwościach antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych. Przyjmowanie srebra koloidalnego jest odciążeniem dla układu odpornościowego, prowadzi do ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia. Co więcej srebro koloidalne nie powoduje szkodliwych środków ubocznych, nie zaburza działania leków farmakologicznych, preparatów medycyny naturalnej i innych suplementów diety.

Czym jest srebro koloidalne?

Roztwór koloidalny oznacza mieszaninę substancji, w której jedna jest rozproszona w drugiej. Mieszanina sprawia wrażenie substancji jednorodnej, lecz nie jest to wymieszanie na poziomie pojedynczych cząsteczek.  Srebro koloidalne jest czystym srebrem metalicznym zawieszonym w czystej wodzie. I w tym miejscu należy zaznaczyć, że słowa krytyki powinny zebrać sole srebra – mylone z koloidalnym elementarnym srebrem. Natomiast dobrej jakości srebro koloidalne zażywane w bezpiecznych dawkach nie powoduje skutków ubocznych.

Czy srebro samo w sobie jest bezpieczne? To zależy. Tak jak każdy metal, srebro może mieć działanie toksyczne, jednak wszystko zależy od rozmiaru cząsteczki i jej stężenia. „Cząsteczka srebra koloidalnego mierzy około 0.001 mikrona i jest 100 razy mniejsza w porównaniu do innych preparatów srebra mających cząsteczki wielkości 0.1 mikrona, niebędących srebrem koloidalnym (np. azotan srebra). Im mniejsza cząsteczka, tym większa szansa, że nie będzie to toksyczny preparat srebra. Najbardziej klasyczna postać zatrucia srebrem to argyria (srebrzyca). Argyria jest przede wszystkim sprawą kosmetyczną – charakteryzującą się niebieskawym zabarwieniem skóry. Srebrzyca nie powoduje fizycznego dyskomfortu i nie posiada dotąd znanych skutków ubocznych. Skóra osób cierpiących na tę przypadłość wygląda po prostu szaroniebieskawo. W rzeczywistości określenie „niebieska krew”, odnoszące się do członków królewskich rodów w Europie i do arystokracji, prawdopodobnie dotyczyło lekko argyrowej skóry, spowodowanej przez stałe używanie srebrnej zastawy i sztućców. Co najważniejsze, nigdy nie zanotowano argyrii u pacjentów zażywających srebro koloidalne, ponieważ jest ono wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Aby doszło do srebrzycy, należałoby zażywać co najmniej 30 g koloidalnego srebra przez pół roku. Jak więc wskazują badania, niebezpieczna dawka dzienna jest wręcz olbrzymia i nie jest możliwe w normalnych warunkach nawet zbliżenie się do takich ilości”. Leczenie srebrem zebrało dużo słów krytyki. Jednak, według specjalistów, jest to spowodowane myleniem definicji – „(…) komercyjna definicja srebra koloidalnego obejmuje wszystkie ciecze zawierające srebro, które wykorzystywane są w leczniczych celach, czyli jony srebra, sole srebra, proteiny srebra oraz inne jego związki”.

Dawkowanie srebra koloidalnego jako suplementu diety zgodnie z zaleceniami jest bezpieczne. W przypadku spożywania tego preparatu istnieje zasada: spożywać „możliwie jak najmniejsze ilości i tak długo, jak to jest rzeczywiście koniecznie”.

Bezpieczeństwo stosowania srebra koloidalnego

Decydując się na srebro koloidalne, należy pamiętać o kilku rzeczach:

– Nie wszystkie produkty nazywane srebrem koloidalnym mają te same właściwości w organizmie człowieka.

– Dawki i efektywność poszczególnych produktów różnią się między sobą.

– Jakość produktu różni się w zależności od firmy.

– Nie wszystkie te produkty mogą być bezpieczne i nietoksyczne.

Nie ma przepisów kontroli jakości produktu. Ważne jest, aby wybierać produkt dopuszczony do sprzedaży aptecznej jako suplement diety.

Zastosowanie srebra koloidalnego

Zastosowanie zewnętrzne:

Oparzenia, w tym słoneczne, trądzik, wysypka, swędzenie skóry, opryszczka, zakażenia drożdżami, brodawki miękkie skóry, zmiany skórne, infekcje uszu i oczu, ostre zapalenie spojówek, grzybice skóry, ospa wietrzna, zapalenie skóry, otwarte rany i skaleczenia, ukąszenia owadów, łuszczyca, kurzajki.

Zastosowanie wewnętrzne:

Grypa, katar, zapalenie migdałków, czyraki, świąd odbytu, rzeżączka, dyzenteria, czerwonka bakteryjna, hemoroidy, obfite białe upławy, zapalenie pęcherza moczowego, zatrucie toksynami we krwi, błonica, zapalenie najądrza, różyczka, artretyzm, zapalenie opłucnej, posocznica, reumatyzm, cholera, cukrzyca, półpasiec, egzema, zakażenia gronkowcami, paciorkowcami, zapalenie żołądka, zapalne problemy jelitowe, gruźlica, zapalenie naczyń chłonnych, malaria, zakażenia drożdżami, pasożyty krwi, przeziębienia, zapalenie okrężnicy, biegunka, przerost prostaty, ostry gościec stawowy, koklusz, zapalenie płuc.

Na podstawie broszury „Srebro koloidalne. Naturalny antybiotyk” lek med Wojciech Gziut

Powyższy artykuł ma jedynie charakter informacyjny. W przypadku chęci podjęcia leczenia srebrem koloidalnym, należy najpierw skontaktować się ze specjalistą.


Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu” dr Pies Josef. W tej książce znajdziesz kompleksowe omówienie znaczenia srebra koloidalnego oraz informacje o jego działaniu. Poznasz jego zastosowanie oraz zapoznasz się z licznymi spostrzeżeniami osób, które już korzystają z jego leczniczych właściwości.