res:
Sposób na komary i kleszcze

Sposób na komary i kleszcze

Dodaj komentarz

Nic tak nie potrafi zepsuć wakacji, uroku pięknych krajobrazów, sielskiej atmosfery, grilla na działce, czy też spaceru po parku jak… komary i kleszcze. Te pierwsze irytują, te drugie wzbudzają lęk. Z pomocą śpieszą różne chemiczne preparaty, lecz my znaleźliśmy coś naturalnego – olejki eteryczne.

Komar – stop – to prawdziwy bohater w obronie przed komarami i kleszczami. Zawiera olejki eteryczne odstraszające owady, w tym olejek lawendowy. Płyn należy wetrzeć w odsłonięte części ciała (oczywiście z pominięciem okolic oczu) , co nam zapewni ochronę na około 6 godzin. Brzmi dobrze. Oprócz „Komar – stop” można posiłkować się mieszanką olejków eterycznych – VAPOMIX Z-3 dla działkowiczów i wędkarzy zobacz TU >>

Lecz co zrobić, gdy będziemy bez żadnej ochrony, a kleszcz się wbije? Tu z pomocą spieszy Olejek z Drzewa Herbacianego. Oczywiście naturalny. Miejsce, gdzie wniknął kleszcz należy posmarować olejkiem, odczekać kilka minut, a następnie usunąć go ostrożnie ze skóry (jeśli kleszcz wbił się w skórę głowy lepiej samemu nie usuwać, tylko jechać prosto na pogotowie). Olejek z drzewa herbacianego jest o tyle fantastyczny, że ma szeroki zakres działania. Można go używać chociażby przy bólach gardła, na kaszel i katar, przy stanach zapalnych dziąseł, opryszczce wargowej, grzybicy stóp i paznokci, infekcji paznokci, na ukąszenia owadów, przy drobnych oparzeniach, ranach i skaleczeniach, na trądzik. Olejek jest jednym z najsilniejszych naturalnych środków bakteriobójczych i grzybobójczych. Ponadto nie daje objawów ubocznych i nie zakłóca normalnego funkcjonowania komórek organizmu.

Preparaty można kupić w naszym sklepie Samouzdrawianie.eu