res:
Recykling bielizny - nieużywaną bieliznę zamień na zniżkę.

Recykling bielizny – nieużywaną bieliznę zamień na zniżkę.

Dodaj komentarz

„Ubrania nieużywane przez rok należy wyjąć z szafy i wynieść z domu, bo ponoć i tak się ich już nigdy nie nałoży. O ile kurtki, swetry i spodnie, można swobodnie wymienić albo oddać znajomym, to co zrobić ze stosem nienoszonych już majtek? Okazuje się, że da się coś zrobić w tej sprawie…

Firma Intimissimi z organizacją I:CO ogłosiła wymianę bielizny na zniżki na zakupy. Akcja będzie trwała od 18 lutego do 30 czerwca 2013 roku. Nienoszoną już bieliznę każdej marki będzie można oddać w sklepach uczestniczących w akcji, a bony będzie można realizować w nich przez 6 miesięcy.

Nieużywane już majtki, biustonosze i koszulki zostaną poddane recyklingowi. W podobnej akcji Intimissimi w 2011 roku bielizna pozyskana dzięki akcji została przetworzona na panele izolacyjne i dźwiękoszczelne. W tym roku nieużywany biustonosz przekłada się na zniżkę 12 zł, figi – 4 zł, a koszulka – 8 zł.

Ludzie są związani emocjonalnie ze swoimi rzeczami i lubią wiedzieć, co się z nimi dzieje. Dba o to szwajcarska organizacja I:CO (od I collect – w domyśle – your old clothes). Angażuje globalne marki do zbiórek zużytej odzieży, prowadzących kampanie sprzedażowe ze świadomością ekologiczną w tle. Zebrane tekstylia są stosowane np. jako materiał izolacyjny w budownictwie, jako wypełniacz pluszowych zabawek, toreb, buty są zamieniane na pokrycia podłogowe, breloczki lub opakowania.

Po udziale w takiej akcji już zawsze będziesz się zastanawiać, czy w breloczku przy kluczach nie ma atomów, które dekadę wcześniej współtworzyły twoje majtki…”

Agnieszka Mocarska

Tekst pochodzi ze strony www.UlicaEkologiczna.pl -> „Recykling w bieliźniarce