res:
Przepis na szczęście

Przepis na szczęście

Dodaj komentarz

„Raczej nie ma na Ziemi człowieka, który nie pragnąłby szczęścia, ale dla wielu ludzi szczęście uwarunkowane jest spełnieniem pewnych warunków. Mówi się: „będę szczęśliwy dopiero, gdy kupię nowy samochód, zmienię pracę, wyjdę za mąż” itd. Zawsze jest coś, co powstrzymuje od myślenia o szczęściu w czasie teraźniejszym. Wiara, że szczęście dotyczy odległej przyszłości, zapędza jednak w błędne koło. Istnieje bardziej skuteczny i praktyczny sposób na bycie szczęśliwym, tu i teraz, bez żadnych warunków. Jaki? Poprzez wdzięczność.

CODZIENNA PRAKTYKA WDZIĘCZNOŚCI

Leżąc w łóżku przed zaśnięciem, poświęć 5 minut na przypomnienie sobie wszystkich doświadczeń mijającego dnia, za które jesteś wdzięczna. W myślach podziękuj za zdrowie, uśmiech, dobre słowo, ładną pogodę, obejrzany film czy przeczytaną książkę. Poczuj w swoim sercu wdzięczność za wszystko, czego doświadczyłaś. Zawsze znajdzie się coś, za co można być wdzięcznym. Każdego dnia przytrafia się nam wiele miłych i wartych wdzięczności rzeczy, chociaż – zabiegani – możemy ich nie zauważyć. Dzięki temu ćwiczeniu zaśniesz spokojnym snem, a rano wstaniesz z sercem naładowanym szczęściem i ciekawością, co dobrego przydarzy ci się dziś, za co będziesz mogła podziękować wieczorem”.

Artykuł zaczerpnięty z kalendarza „CzaroMarownik 2014″. Kalendarz ten jest pełen inspiracji, pozytywnych myśli, praktycznych porad zdrowotnych i ciekawostek. Miłośnicy horoskopów znajdą w nim również dokładny horoskop dla każdego znaku zodiaku na 2014 rok.