res:
Postaw na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – siła młodości

Postaw na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – siła młodości

Dodaj komentarz

osocze bogatopłytkowe

Szukając sposobu na odmłodzenie i redukcję zmarszczek, którego efekt będzie jak najbardziej naturalny, warto przyjrzeć się zabiegom z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Pierwsze słyszysz? Zapewne jednak zetknęłaś się z określeniem „wampirzy lifting”, które jest inną nazwą mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, wykonywanej m.in. w Klinice Miracki w Warszawie – czym właściwie jest i jakie są plusy?

Osocze bogatopłytkowe

Inaczej mówi się o nim PRP – Platelet Rich Plasma – cóż to właściwie jest? To koncentrat, który stosuje się m.in. w zabiegach medycyny estetycznej. Wspomniany już „wampirzy lifting” jest najpopularniejszy z nich. Ów koncentrat pozyskuje się z krwi osoby, u której będzie stosowany. Po jej pobraniu następuje odwirowanie w specjalistycznej maszynie, dzięki czemu można oddzielić niezbędny do zabiegu materiał. Są to płytki krwi oraz niewielka ilość osocza. Co ważne, to koncentrat bogaty w substancje, które pobudzają procesy regeneracyjne. Powoduje także ułatwienie np. gojenia się ran, co nie jest bez znaczenia w odmładzaniu skóry i naprawie powstałych niedoskonałości.

Organizm sam sobie wsparciem

Ogromnym plusem przyjęcia osocza bogatopłytkowego jest brak ryzyka alergii czy też innych reakcji świadczących o braku tolerancji organizmu na przyjętą substancję. Nic jednak dziwnego, skoro jest ona w tym wypadku pobierana z organizmu osoby, która też stanie się jej biorcą. Dzięki temu to substancja znakomicie odnajdująca się też w terapii urazów mięśni, ścięgien, trudno gojących się ran, problemów z kośćmi oraz w wielu innych gałęziach medycyny. Jeśli jednak skupimy się na obszarze medycyny estetycznej, to ma ona zastosowanie także w zabiegach mających pomóc z problemem łysienia, bo jej wstrzyknięcie pobudza wzrost oraz zagęszczenie włosów.

Co ważne, zaaplikowanie osocza bogatopłytkowego pobudza w danym miejscu produkcję kolagenu. Ten zaś jest białkiem odpowiadającym m.in. za elastyczność skóry. Jego ubytek powoduje powstawanie zmarszczek i innych niedoskonałości skóry. Warto więc dbać o stymulację jego produkcji, tym bardziej, że z upływem lat jest ona niestety coraz słabsza.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – warto wiedzieć

Większość efektów, jakie może przynieść zastosowanie osocza bogatopłytkowego to właśnie rezultaty oczekiwane po „wampirzym liftingu”. Dzięki temu, że wykorzystywany jest całkowicie naturalny materiał, nie pojawia się efekt maski, a rezultaty są trwałe, co podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, gdzie wykonywany jest zabieg HD PRP Magellan. To właśnie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, w trakcie której używany jest najnowocześniejszy system do pozyskiwania wysoko stężonego materiału. Pobrane substancje zawierają nawet do 2 000 000 dokładnie odseparowanych płytek krwi w mikrolitrze! To znacznie więcej, niż udaje się zrobić przy użyciu tradycyjnych metod pozyskiwania osocza.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu przygotowanego materiału w konkretne miejsca poddane terapii. Ból jest odczuwalny tylko przy iniekcji, jest krótkotrwały i niezbyt silny, czego dowodem jest brak konieczności stosowania znieczulenia.

Kilka godzin po zabiegu skóra może jeszcze dochodzić do siebie, ale nie jest to terapia wymagający szczególnej rekonwalescencji. Raczej ostrożnego zaopiekowania się swoją skórą i poświęcenia jej nieco więcej uwagi. To jednak zalecenie, które każdy z nas powinien stosować na co dzień, bo w końcu dbanie o swoją skórę to nie tylko dbanie o dobry wygląd, lecz także troska o zdrowie, lepsze samopoczucie i pewność siebie – każdy z nas w pełni na to zasługuje.

Więcej informacji o zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – HD PRP Magellan znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

[artykuł sponsorowany]