res:
Pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią

Dodaj komentarz

Zabiegi i pielęgnacja skóry powinny być dostosowane nie tylko do jej rodzaju, co determinuje jej potrzeby, ale też do pory roku. Jasne jest bowiem, że skóra jest wystawiona na działanie innych czynników latem, a innych na przykład zimą. Pielęgnacja jesienna zaś musi skupiać się na redukowaniu negatywnych skutków lata, a także zadbaniu o ochronę przed jesiennymi czynnikami.

Zniwelować działanie słońca

Lato to czas, kiedy skóra nie ma łatwo. Narażona jest przede wszystkim na działanie silnego słońca, a nie zawsze pamiętamy o odpowiedniej ochronie przed jego promieniami. Silne nasłonecznienie powoduje zaś szybsze starzenie się skóry, która staje się wysuszona oraz pojawiają się na niej przebarwienia.

Nie pomagają jej też kąpiele w słonej morskiej wodzie i wiatr, dlatego zwłaszcza po powrocie z urlopu potrzebna jest staranna pielęgnacja skóry.

  1. Musi ona opierać się przede wszystkim na solidnym nawilżaniu, by przywrócić skórze elastyczność i nawilżenie.
  2. Warto też sięgnąć po kosmetyki przeciwstarzeniowe, by naprawić szkody, jakie wyrządziło słońce.
  3. Dobrze będzie też poddać się odpowiednim zabiegom w dobrym salonie kosmetycznym, wykonując na przykład mezoterapię. Jest to silnie odżywczy zabieg, który praktycznie natychmiastowo i na długi czas rewitalizuje skórę.
  4. Nie można też zapominać o peelingu >> Opalone osoby zwykle nie chcą go wykonywać z obawy, że zniszczy to opaleniznę, ale i tak jej odcień szybko traci atrakcyjność, a skóra sama zaczyna się złuszczać. Należy więc wykonać staranny peeling całego ciała oraz twarzy. Odpowiednio dobrany peeling sprawia, że skóra jeszcze lepiej wchłania dobroczynne substancje zawarte w kosmetykach, co pozwala jej szybko odzyskać równowagę.

pielęgnacja skóry

Usuwanie przebarwień

Jesienią zwykle zauważa się na skórze wiele przebarwień, których większość koncentruje się na twarzy. Niektóre osoby mają do ich powstawania szczególne tendencje.

Jak wyrównać koloryt skóry? Nie jest to niestety proste. Można spróbować sięgnąć po kremy rozjaśniające, najlepiej z apteki, a jeśli to nie zadziała, trzeba udać się do kosmetyczki. Pomóc może wykonanie mikrodermabrazji czy peelingu chemicznego, w skrajnych przypadkach zaś do usuwania przebarwień wykorzystuje się laser.

Typowo jesienna pielęgnacja skóry

Lato jest czasem, gdy skóra jest narażona na wiele wyzwań, ale jesienią nie jest wiele lepiej. Co prawda nie ma już silnego słońca, ale za to wysuszający wiatr, powodujący nie tylko pierzchnięcie ust, ale wpływający negatywnie na skórę ogólnie.

Nie pomaga jej też suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Zatem jesienna pielęgnacja skóry powinna być oparta przede wszystkim na solidnym nawilżaniu. Nie można zapominać o odżywczych maskach oraz stosowaniu kremu na noc.

Kiedy skóra jest szara i ziemista, można wykonywać zabiegi rewitalizujące u kosmetyczki, a przy tym trzeba pamiętać o zdrowej diecie, która także ma ogromne znaczenie. Nie wolno także zapominać, że również jesienią skóra twarzy potrzebuje ochrony przed szkodliwymi promieniami. Kremy z filtrami >> trzeba więc stosować nawet wtedy, gdy nie ma słońca.