res:
Olejowanie - sposób na zdrowe i piękne włosy

Olejowanie – sposób na zdrowe i piękne włosy

Dodaj komentarz

Włosy bardzo lubią naturalną pielęgnację, warto więc przynajmniej od czasu do czasu zastosować coś innego niż pełną chemicznych składników maskę. Nie trzeba przy tym od razu rezygnować z chemii, nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć kosmetyki naturalne z drogeryjnymi. A co najlepiej wybrać? Coraz więcej zwolenniczek ma olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie naturalnych olejków >>

Jakie oleje wybrać?

Popularność takiej metody pielęgnacji włosów powoduje, że olejki można znaleźć nawet w drogeriach. Mają one różne składy i właściwości, ale jeśli chce się naprawdę dobrze zadbać o swoje włosy, najlepiej będzie wybierać oleje w pełni naturalne, na przykład czysty olej kokosowy >> czy arganowy >> Wszelkie domieszki, jakie mogą znajdować się w produktach znanych marek, na przykład silikony, są całkowicie zbędne.

Co ciekawe, na włosy można nakładać wiele olejów jadalnych >> które można znaleźć w sklepach spożywczych. Świetnie sprawdzi się wspomniany olej kokosowy >> ale też sezamowy, oliwa z oliwek czy olej z pestek winogron. Okazuje się więc, że to, co ląduje w potrawach, może też wylądować na włosach – i to ze znakomitym skutkiem.

Szczególny rodzaj olejów do włosów stanowią zaś oleje indyjskie – to Indie są ojczyzną olejowania włosów. Choć mieszkanki tego kraju w większości zawdzięczają swe piękne, długie i zdrowe włosy genom i szerokości geograficznej, to olejowanie na pewno także się do tego przyczynia. Warto więc wziąć z nich przykład i zaopatrzyć się w olej z owoców amli >>, vatikę, opartą na oleju kokosowym, soku z cytryny i ziołach, czy inne. Takie olejki znaleźć można w wielu sklepach internetowych, a ich ceny są bardzo niskie, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę ich wydajność. Problemem może być jedynie ich intensywny zapach, który nie każdemu się podoba, jednak efekty są tego warte.

olejowanie włosów

Jak olejki wpływają na włosy?

Zawarte w olejach składniki odżywcze i natłuszczające przede wszystkim:

  • świetnie pielęgnują, odżywiają i nawilżają włosy;
  • zmiękczają je, dodają im połysku i wcale nie wzmagają przetłuszczania – a jeśli ktoś chce uniknąć obciążania, może stosować je od połowy długości włosów;
  • odbudowują włosy, zapobiegają niszczeniu się końcówek, a jeśli są nakładane na skalp, to także świetnie odżywiają skórę głowy;
  • większość olejków obiecuje też stymulowanie porostu włosów, zwłaszcza, gdy po ich nałożeniu wykona się masaż skóry głowy;
  • Indyjskie oleje gwarantują też pogłębienie i przyciemnienie koloru (ale nie w każdym przypadku, blondynki powinny unikać na przykład amli, ale już po olej jaśminowy czy kokosowy mogą sięgać bez przeszkód), a także zapobiegają siwieniu włosów! Leczą też rozmaite problemy skóry głowy, między innymi łupież.

Jak powinno wyglądać olejowanie włosów?

Dużą zaletą takiej pielęgnacji jest jej wygoda. Wystarczy nałożyć dowolny olejek na suche włosy, pozostawić na dowolny czas, a potem zmyć szamponem i ciepłą wodą. Jeśli komuś przeszkadza intensywny zapach, można przykryć głowę folią i na przykład ręcznikiem, dzięki czemu olej zadziała jeszcze lepiej. Dobrym pomysłem jest nakładanie olejku na całą noc, a jeśli chce się silnego odżywienia, warto wcześniej zwilżyć włosy ciepłą wodą. Ułatwi to wnikanie dobroczynnych substancji.

Olejowanie włosów staje się coraz popularniejsze na całym świecie. Nic w tym dziwnego – naturalne oleje są teraz łatwo dostępne i to w korzystnych cenach, a przy tym naprawdę poprawiają kondycję włosów – jest to widoczne na pierwszy rzut i nawet już po pierwszym zastosowaniu!