res:
Co może się przydarzyć w trakcie oczyszczania organizmu?

Co może się przydarzyć w trakcie oczyszczania organizmu?

1 komentarz

W trakcie kuracji oczyszczającej mogą pojawić się tzw. efekty uboczne. Organizm przez wiele długich lat gromadził toksyny i inne „brudy”, które podczas oczyszczania mogą dać o sobie znać. W każdej książce proponującej przepisy na oczyszczanie, autorzy powinni opisać możliwe skutki wyrzucania toksyn i nieczystości. W zależności od stopnia łagodności programu mogą pojawić się silne objawy lub znikome, ale warto je znać. Poniżej krótki spis.

Zmęczenie

W związku z tym, że oczyszczane narządy pracują bardzo intensywnie, na początku kuracji może pojawić się zmęczenie.

Zaparcia

Jeśli jako sposób oczyszczania wybrałeś dietę, możliwe, że na początku możesz mieć zaparcia. Każda zmiana diety może być ich przyczyną, gdyż organizm potrzebuje trochę czasu, by dostosować się do nowych okoliczności. Jeśli masz nawyk sięgania w takich sytuacjach po środki przeczyszczające, postaraj się tym razem pić więcej wody, jeść więcej warzyw i owoców. Może pomóc szklanka świeżego soku albo kilka śliwek lub fig.

Częstsze wizyty w toalecie

W związku z usprawnieniem pracy jelit, wizyty w toalecie stają się częstsze. Jest to bardzo dobry sygnał – jelita zaczynają pracować efektywnie i pozbywają się nagromadzonych złogów. Również mocz może zmienić barwę i woń na nieprzyjemną. Jeśli to zauważysz, pij więcej wody, usprawnisz w ten sposób pracę nerek.

Bóle głowy

Jeśli twoja dieta była do tej pory bogata w kawę, herbatę i napoje gazowane z kofeiną, po ich odstawieniu możesz mieć bóle głowy. Picie dużej ilości wody powinno zminimalizować bóle.

Nalot na języku

Podczas detoksykacji język “obrasta” różnymi nalotami. Skutkuje to nieprzyjemnym smakiem w ustach i oddechem. Warto pomyśleć o skrobaczce do języka lub osobnej szczoteczce do zębów, którą będziesz czyścić język. Skrobaczka do języka przydaje się również do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Oprócz tego usta można płukać wodą z sokiem z cytryny.

Plamki na skórze, wypryski i większa potliwość

W tym wypadku wszelkie przebarwienia i krosty są efektem oczyszczania – skóra jest jednym z organów wydalniczych. Po pewnym czasie skóra oczyści się i będzie wyglądać lepiej niż dotychczas. Nieprzyjemny pot również nie powinien być powodem do niepokoju – można wziąć kąpiel z olejkami do aromaterapii, po kuracji oczyszczającej zapach skóry wróci do normy.

Złość i rozdrażnienie

Złość lub intensywne huśtawki nastrojów towarzyszą głównie osobom, które spożywały dużo przetworzonych cukrów. Jednakże w trakcie detoksykacji ciała oczyszczasz w pewnym stopniu przy okazji umysł i sferę psychiki – tłumione przez lata emocje mogą dojść do głosu, po to, by ostatecznie uwolnić twój umysł.

Na podstawie książki „Oczyszczanie organizmu” Denise Whichello Brown