res:
Naturalny świecznik, który... oczyszcza powietrze.

Naturalny świecznik, który… oczyszcza powietrze.

Dodaj komentarz

Wyobraź sobie przyjemy wieczór, odpoczynek po dniu pełnym wrażeń – w domowym zaciszu, przy ciepłym blasku świec. Ulubiona herbata jest już zaparzona, a Ty odpływasz w przyjemny relaks lub oddajesz się ulubionemu zajęciu. Płomień spokojnie kołysze się, „bawiąc się” kolorami świecznika, a świecznik… oczyszcza powietrze. Czy to możliwe? Tak, jeśli jest to świecznik wykonany z odpowiedniego materiału, na przykład soli himalajskiej.

Sól himalajska

Sól himalajska jest uważana za najczystszą i najzdrowszą sól na świecie. Proces jej powstania liczy się w milionach lat, a początki sięgają czasów, gdy miliony lat temu słońce wysuszało morze (znajdujące się na terenie dzisiejszego Pakistanu), a procesy tektoniczne zmieniły krajobraz rejonów himalajów. Sól himalajska, oprócz idealnej wręcz struktury, jest bogata w kilkadziesiąt składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej charakterystyczne różowe zabarwienie jest wynikiem zawartości żelaza.

Sól himalajska ma zastosowanie spożywcze, kosmetyczne, zdrowotne. Świeczniki lub lampy wykonane z soli korzystnie wpływają na powietrze, przywracając równowagę jonową (równowagę cząstek naładowanych dodatnio i ujemnie) – co pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Świecznik solny – z soli himalajskiej

Świeczniki i lampy wykonane z soli himalajskiej są rozwiązaniem prostym i praktycznym. Z jednej strony stanowią ciekawy element dekoracyjny, z drugiej – przywracają równowagę jonów powietrza. Kolejną ich zaletą jest niepowtarzalny klimat, który tworzą – już kilka małych świeczników z zapalonymi świeczkami wieczorową porą tworzy nastrojową atmosferę.

Świecznik solny można umieścić w każdym pomieszczeniu w domu i w biurze, lecz największe korzyści odniesiemy umieszczając świecznik w pomieszczeniach, w których stale pracują urządzenia zasilane energią elektryczną (np. telewizory, komputery. Na sporadycznie używaną suszarkę do włosów lub elektryczny młynek do kawy możemy przymknąć oko;-)). Wspomniane urządzenia są źródłem jonów dodatnich, tworząc tzw. smog elektromagnetyczny. Ich nadmiar powoduje obniżenie koncentracji, a nawet bezsenność. Natomiast sól himalajska równoważy poziom jonów, poprawiając jakość powietrza i minimalizując smog elektromagnetyczny. Ten efekt jest wzmocniony, gdy sól jest „podgrzana” – ciepłem świecy lub żarówki (w lampie).

Świecznik solny

swiecznik-solny3