res:
Naturalne sposoby na utrzymanie opalenizny

Naturalne sposoby na utrzymanie opalenizny

Dodaj komentarz

Jak utrzymać opaleniznę z wakacji? To jedno z częstszych pytań, zadawanych wraz z końcem lata. Piękna, wygładzona promieniami słońca cera, nie tylko wygląda niezwykle atrakcyjnie, ale również promiennie i zdrowo, pozwalając na co dzień zrezygnować z mocnego makijażu. Nic więc dziwnego, że większość kobiet w okresie letnim z ogromną radością wyleguje się w promieniach słońca, które delikatnie muskają ich skórę, nadając jej przepięknego śniadego koloru. Co zatem zrobić, aby jak najdłużej móc cieszyć się złotą opalenizną? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Opalenizna z wakacji. Domowe sposoby na jej utrzymanie

Jak dłużej utrzymać apetyczną opaleniznę po powrocie z wakacji? Czy jest to w ogóle możliwe? Każda z nas, wracając z wymarzonego urlopu pragnie, aby promienny odcień jej skóry utrzymał się jak najdłużej. Mamy zatem dobrą wiadomość dla wszystkich miłośniczek opalania. Jest to oczywiście możliwe! Ale… warto pamiętać o kilku przydatnych zasadach i wskazówkach, i to także, zanim po raz pierwszy wystawimy nasze ciało na słońce.

Zadbaj o swoją skórę jeszcze przed sezonem

Podstawa to nawilżanie! Chcąc cieszyć się letnią opalenizną, musisz pamiętać o regularnym nawilżaniu ciała balsamami, zarówno przed rozpoczęciem sezonowego opalania, jak i w jego trakcie. Podczas ekspozycji na działanie słońca nasza skóra ulega wysuszeniu, a utrata wilgoci powoduje również szybszą utratę opalenizny. To właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby po każdej kąpieli stosować dogłębnie nawadniające skórę kosmetyki, takie jak olejki, oliwkę lub masła do ciała, które zadbają o jej dobrą kondycję. Pomocne są również peelingi, które pozwalają pozbyć się martwego naskórka, w ten sposób zapewniając skórze zdrowy wygląd.

Opalaj się umiejętnie

Efekt ciemnobrązowej skóry uzyskany w tydzień nie jest gwarancją długo utrzymującej się opalenizny! Niestety, taka pokusa zachodzi podczas krótkich urlopów, dlatego też opalanie warto rozpocząć już wcześniej. Wykorzystaj wolny słoneczny weekend na krótkie łapanie promieni słonecznych. Mniejsze, ale regularne dawki są znacznie skuteczniejsze! I pod żadnym pozorem nie zapominaj o stosowaniu odpowiednio dobranych kremów z filtrem UV, chroniących nie tylko naszą skórę, ale także zdrowie!

bezpieczne opalanie - jak najdłużej utrzymać opaleniznę

To co jesz, ma znaczenie

Czy dieta i letnia opalenizna idą ze sobą w parze? Naturalnie, że tak właśnie jest. Jeśli chcemy cieszyć się śniadą cerą także jesienią i zimą, warto zadbać o swoje zdrowie i piękno od środka. W tym przypadku konieczne jest włączenie do diety produktów bogatych w beta-karoten, czyli prowitaminę A, która nie tylko wspomaga opalanie, ale redukuje również przebarwienia oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Znajdziemy ją m.in w marchewce, morelach, dyni, pomidorach, brokułach, papryce, a także pomarańczach i słodkich ziemniakach. Bez obaw możemy, a nawet powinnyśmy spożywać te warzywa i owoce przez cały rok, co z pewnością przedłuży piękny wygląd naszej cery.

Zimne lub letnie prysznice

Zimny prysznic w trakcie upalnych dni to prawdziwe wybawienie. Orzeźwia on nasze ciało, a przy tym nie wysusza oraz nie podrażnia opalonego naskórka, tak, jak ma to w miejsce w przypadku długich kąpieli w ciepłej lub gorącej wodzie. Zdecydowanie warto zatem, także dla zdrowia, zamienić domową saunę na krótkie, chłodne i pobudzające prysznice.

Samoopalacze i spraye brązujące

Dużą popularnością cieszą się również dostępne w każdej drogerii kosmetyki brązujące, które już po jednej aplikacji są w stanie zapewnić nam wymarzony odcień naszej skóry. Pamiętajmy jednak, aby po naniesieniu na ciało, dokładnie je rozprowadzić, ponieważ mogą one powodować nieestetyczne smugi lub „zabrudzenia”, które nie wyglądają naturalnie.