res:
Kurs odchudzania

Kurs odchudzania

Dodaj komentarz

Kurs odchudzania” Marianne Williamson to absolutnie odkrywcze, niezwykłe i inspirujące podejście do kwestii zrzucenia wagi. Mnóstwo diet opiera się na liczeniu kalorii, przymusie, nakazach, zakazach. To sprawia, że odchudzanie staje się trudne, męczące, pełne wyrzeczeń i niejednokrotnie niewykonalne. Jednak Marianne podkreśla, że kluczową kwestią nie są kalorie, czy nawet aktywność fizyczna, lecz relacja z samym sobą. Gdy tylko uzdrowisz swoje wnętrze, porzucisz psychiczny ciężar, doświadczysz lekkości życia, radości, a przede wszystkim miłości – w naturalny sposób nabierzesz chęci do zadbania o swoje ciało. Świeże sałatki i soczyste owoce staną się rozkoszą dla podniebienia, a twoje ciało zapragnie większej aktywności, tak więc ćwiczenia nie będą koniecznością, lecz przyjemnością.

Od cielesności do duchowości

“Wybory, jakich na co dzień dokonujemy, dotyczące stylu życia i spożywanych pokarmów, należą do najważniejszych przyczyn leżących u podstaw otyłości i innych chronicznych schorzeń. Ale istnieje jeszcze głębszy powód, który mocno wpływa na nasz styl życia i wybory jakich dokonujemy – jest nim oddzielenie od tego, kim naprawdę jesteśmy, od naszej prawdziwej istoty.”

Mimo że na wielu stronach tej książki przewijają się słowa o odchudzaniu, jest to przede wszystkim książka o odzyskiwaniu łączności z samym sobą – prawdziwym “ja”. Marianne podkreśla, że ciało reaguje na “polecenia” płynące z umysłu. Jeśli zostaliśmy w jakiś sposób skrzywdzeni lub nieświadomie wchłonęliśmy błędne przekonania na temat cielesności, reakcją ciała może być “obudowanie się” dodatkowymi kilogramami. Książka jest pewnego rodzaju przewodnikiem, z pomocą którego szukamy przyczyn nadwagi w podświadomości, ucząc się jednocześnie nowego podejścia do swojego ciała i do jedzenia. Jako narzędzia do pracy autorka proponuje medytacje, modlitwy, wizualizacje i inne ćwiczenia.

Przyczyn otyłości może być mnóstwo, u każdego borykającego się z nadwagą mogą być różne – jak chociażby błędne przekonania na temat fizyczności, brak akceptacji ciała i samego siebie, brak poczucia bezpieczeństwa, przemoc, a nawet molestowanie seksualne. Być może zostałeś w jakiś sposób skrzywdzony, gdy byłeś szczupły, w związku z czym ciało nauczyło się, że bezpieczniej jest, gdy jest grubsze. W wyniku trudnego i bolesnego doświadczenia (lub doświadczeń), mogła wykształcić się potrzeba kompulsywnego jedzenia, bądź też uruchomienia wewnętrznych mechanizmów powodujących tycie bez względu na to ile kalorii otrzyma ciało. Marianne przekonuje, że kluczową sprawą jest odzyskanie łączności ze swoim wnętrzem – prawdziwym “ja”, duchowym pierwiastkiem tkwiącym w każdym z nas i uwolnienie się od emocjonalnego ciężaru. Ciało posiada naturalną zdolność tworzenia i utrzymywania idealnej dla ciebie wagi, o ile tylko umysł pozostaje w harmonii ze swoją doskonałością.

Ciężar twojego ciała jest niczym w porównaniu z ciężarem twojego serca – całego smutku, wstydu, rozpaczy, zmęczenia. Gdy tylko odciążysz umysł, odciążysz też ciało, gdyż utrata wagi będzie efektem ubocznym uzdrowienia na głębszym poziomie.

21 lekcji do szczupłego ciała

Książka składa się z tzw. lekcji – do przyswojenia i zastosowania w swoim życiu. Zasady rządzące tymi lekcjami nie są trudne, ale prawdopodobnie odmienne od sposobu, w jaki zazwyczaj myślisz. Oto one:

1. Twoje ciało jest zupełnie neutralne. Niczego nie wywołuje, w całości jest skutkiem, a nie przyczyną.
2. Ani zła dieta, ani brak ćwiczeń nie są przyczyną twojej nadwagi. Przyczyną jest umysł, ciało jest skutkiem. Przyczyna twojej nadwagi tkwi w twoim umyśle.
3. Przyczyną twojej nadwagi jest lęk, który jest miejscem w twoim umyśle, gdzie została zablokowana miłość.
4. Lęk wyraża się przez podświadome pragnienia, które z kolei przejawiają się jako nadmierne i/albo złe nawyki żywieniowe i/albo niechęć do ćwiczeń fizycznych. Końcowy efekt tego – czyli nadwaga – zostanie trwale i gruntownie uzdrowiony tylko wtedy, gdy wykorzeniony zostaje lęk.

Kilka słów o autorce „Kursu odchudzania„:
Marianne Williamson jest światowej sławy autorką książek, wykładowczynią, przez miliony osób uznawana za mistrzynię duchowego odrodzenia. Wiele z jej publikacji osiągało pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa, a Newsweek uznał ją za jedną z 50 najbardziej wpływowych osób urodzonych po drugiej wojnie światowej. W 1989 roku w Los Angeles Marianne założyła charytatywną fundację Project Angel Food, niosącą pomoc osobom chorującym na AIDS. Dzięki swej aktywnej działalności Marianne jest określana „naczelną mistyczką Hollywood”.

Zainteresował cię „Kurs odchudzania„? Książka jest dostępna do kupienia m.in. w sklepie SamoUzdrawianie.eu >> „Kurs odchudzania