res:
Krem przeciwzmarszczkowy 25+ - skutecznie pokonaj pierwsze zmarszczki!

Krem przeciwzmarszczkowy 25+ – skutecznie pokonaj pierwsze zmarszczki!

Dodaj komentarz

Na czym polega proces starzenia się skóry?

W wieku dwudziestu pięciu lat spada poziom hormonów odpowiedzialnych za dobrą kondycję skóry – w rezultacie spada jej elastyczność, jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Działanie wolnych rodników dodatkowo przyspiesza proces starzenia się skóry – traci ona coraz większą ilość wody, staje się sucha, zaczyna brakować jej elastyny i kolagenu. Z biegiem lat zmarszczki pogłębiają się, a do tego zanika ładny kolor skóry. To wszystko powoduje, że twarz wygląda na starą, zmęczoną, pozbawioną młodzieńczego uroku. Zamiast godzić się z tym faktem, zacznij działać! Specjaliści zalecają używanie kosmetyków niwelujących problem starzenia się skóry już po dwudziestym piątym roku życia. Więcej o starzeniu się skóry i powinności stosowania kremu przeciwzmarszczkowego 25+ Vichy przeczytasz na stronie internetowej marki.

Stop zmarszczkom

Co przyspiesza pojawianie się zmarszczek?

Aby powstrzymać proces starzenia się skóry, dobrze dowiedzieć się, jakie czynniki potęgują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Przede wszytskim nieprawidłowy tryb życia. Nieprzespane noce, zła dieta, nadmiar używek – to wszystko odbija się na twarzy i sprzyja pojawianiu się zmarszczek. Dlatego często można zaobserwować różnice w jakości skóry palacza i osoby niepalącej. Nie bez znaczenia są także czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, smog. Potęgują one rozwój wolnych rodników. Kolejnym powodem szybszego pojawiania się zmarszczek jest nagły spadek wagi – u osób, które schudły sporą ilość kilogramów często występuje problem obwisłej skóry, dotyczy to również twarzy. Na koniec warto dodać, że przyczyną powodującą szybsze starzenie się skóry jest również uwarunkowanie genetyczne. Jeśli masz z natury suchą skórę, szybciej pojawią się na niej zmarszczki, gdy nie będzie odpowiednio pielęgnowana.

Jak pokonać pierwsze zmarszczki?

Sposobów na zmarszczki jest naprawdę wiele. Najważniejszą kwestią jest dostarczenie skórze takich składników, które wspomogą produkcję kolagenu. Po pierwsze nie obejdzie się bez właściwych kosmetyków. Absolutną podstawą w pielęgnacji starzejącej się skóry powinien być krem przeciwzmarszczkowy. Dlaczego to takie ważne? Kremy przeciwzmarszczkowe zawierają o wiele więcej cennych składników niż zwykłe kremy nawilżające. W ich skład wchodzą:

  • cenne dla skóry witaminy A, C i E powstrzymujące działanie wolnych rodników,
  • gliceryna i kwas hialuronowy zatrzymujące w naskórku wodę i wzmacniające ochronną warstwę lipidową,
  • ceramidy uszczelniające naskórek.

Takie preparaty należy stosować już po dwudziestym piątym roku życia. W połączeniu z odpowiednią dietą i intensywnym nawadnianiem od środka zagwarantują Ci piękny i młody wygląd.

Być może używanie kremu przeciwzmarszczkowego w tak młodym wieku wydaje Ci się nonsensem, jednak zaufaj zaleceniom dermatologów, a Twoja skóra twarzy podziękuje Ci za taką pielęgnację w późniejszych latach. Powiedz “nie” pierwszym zmarszczkom!