Kosmetyki na bazie masła shea
Masło shea to surowiec wykorzystywany jako jeden ze składników produktów kosmetycznych. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Redukuje rozstępy i przyspiesza gojenie ran. Nie wywołuje podrażnień i szybko się wchłania.
Kosmetyki naturalne np. podrukowane przez firmę Ziaja to żele oczyszczające, kremy lub mydła nie zawierające szkodliwych substancji i wyróżniające się duża zawartością czystych surowców naturalnych. Wspierają zdrowy i piękny wygląd skóry. W ich składzie znajduje się np. cenne dla kondycji skóry masło shea.
Wpływ masła shea na skórę
Masło shea znane jest także pod nazwą „dzikiego masła” lub masła karité. Jest to olej roślinny, który powstaje ze zgniecionych nasion masłosza. Ma pozytywny wpływ na skórę. Nawilża ją i odmładza. Pomaga utrzymać prawidłowy poziom wilgotności skóry. Sprawia, że staje się miękka i gładka. Chroni przed promieniowaniem UV. Przeciwdziała wolnym rodnikom. Zawiera kwas cynamonowy, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ma dużą ilość związków niezmydlających się, które decydują o dermatologicznych właściwościach produktu, m.in. o właściwościach fotoprotekcyjnych anty-UVB. Masło szybko się wchłania. Tworzy na powierzchni skóry ochronny płaszcz lipidowy. Zmniejsza łuszczenie się skóry i regeneruje zniszczone struktury, np. pęknięcia skóry na łokciach i piętach. Masło wykorzystywane jest w leczeniu reumatyzmu. Wyrównuje koloryt i zmniejsza przebarwienia. Nie wywołuje podrażnień i alergii. Ma również pozytywny wpływ na kondycję łamliwych i rozdwajających się włosów.
Procentowa zawartość masła shea w produktach kosmetycznych
Masło shea można znaleźć w produktach, takich jak: balsamy, maski, kremy, szampony lub mydła. W przypadku mleczek i kremów zawartość masła karité powinna wynosić od 2% do 20%. W balsamach od 5%-100%. W szamponach i odżywkach do włosów od 1% do 5%, a w mydłach od 3% do 20%. Surowiec dostępny jest także w czystej postaci. Aby produkt dobrze się wchłonął należy delikatnie wklepywać go w skórę.
Materiał zewnętrzny