res:
Jak bezpiecznie oczyścić organizm z fluoru?

Jak bezpiecznie oczyścić organizm z fluoru?

2 komentarze

Fluor jest ciągle ceniony przez dentystów, jednak coraz częściej słyszy się głosy o szkodliwości tego pierwiastka. Według badaczy fluor odkłada się w całym naszym ciele i po jakimś czasie kumuluje się również w mózgu. Fluor szczególnie mocno oddziałuje na dzieci – zaburza prawidłowy rozwój i formowanie się mózgu oraz funkcji poznawczych. Ciekawostką jest to, że podawanie fluoru było praktykowane w obozach koncentracyjnych przez Rosję i Niemców (w dużych ilościach pierwiastek ten powoduje skrajną pasywność wśród ludzi, przez co była mała ilość prób ucieczek).

Niewielkie ilości fluoru znajdują się w pożywieniu, np. zielonej herbacie, zbożach, ryżu. I rozsądek podpowiada, że przy takiej ilości powinniśmy pozostać. Udoskonalanie natury dobrze się nie kończy i dodatkowe dawki fluoru w pastach do zębów, płynach do płukania ust, a nawet wodzie pitnej lub soli (!) na zdrowie nie wychodzą. Oto wskazówki dla tych, którzy chcą usunąć fluor z organizmu.

Oczyszczanie organizmu z fluoru

Jeszcze chyba nie ma takiej metody, która w pełni oczyściłaby organizm z fluoru, natomiast można wypróbować kilka sposobów, które mogą zrobić dużą różnicę dla zdrowia.

  1. Sauna – zacznij chodzić do sauny regularnie. Sauna usuwa z organizmu metale ciężkie i toksyny.

  2. Aktywność fizyczna – brzmi to być może jak truizm, lecz jest to jeden z najstarszych, skutecznych i darmowych sposobów na oczyszczanie organizmu ze zbędnego balastu.

  3. Oczyszczanie wątroby – jedną z metod jest picie specjalnej herbatki i ograniczenie spożywania przetworzonej żywności, na rzecz surowej żywności.

Przepis na oczyszczającą herbatkę:

  • 1 plasterek cytryny,

  • 1 plaster imbiru, obrany ze skórki, rozduszony,

  • 1 kubek wrzącej wody;

Imbir i cytrynę zalewamy wrzącą wodą. Pozostawiamy na dwie minuty aż zaparzy się napar, następnie odcedzamy cytrynę i imbir. Pijemy dwa razy dziennie.

Oczywiście ze swojego otoczenia staramy się wyeliminować fluor tak bardzo jak to jest możliwe. W niektórych miastach w Polsce woda jest 'wzbogacana’ fluorem, jest on ciągle składnikiem wielu past do zębów a nawet wielu rodzajów konserwowanej żywności. My ze swojej strony proponujemy pasty do zębów bez fluor u:

ZOBACZ PASTY DO ZĘBÓW BEZ FLUORU