res:
Herbaciane propozycje na rozgrzanie

Herbaciane propozycje na rozgrzanie

1 komentarz

Choć temperatury na zewnątrz jeszcze nie ścinają z nóg, to jesienny chłód może obezwładnić. Gdy tylko poczujemy się wychłodzeni i przemoknięci, należy jak najszybciej rozgrzać organizm. Można to zrobić namaczając stopy w gorącej wodzie z solą lub (albo w połączeniu z) ziołowymi herbatkami. Można też przyrządzić tzw. indiański „napój życia”:

„Do 1 szklanki gotującej się wody wsypać 1 łyżeczkę kakao, 1/2 laski wanilii oraz 1 łyżeczkę pieprzu cayenne, gotować przez 3 minuty.”*

„Herbatka” pomocna również w stanach przeziębienia i grypy. Uwaga: napój jest naprawdę „mocny” 😉

Herbaty rozgrzewające na chłodne jesienne i zimowe wieczory.

Herbatkę Mistrzowską mogą popijać i dorośli i dzieci przez długi czas, a nawet całe życie. Ma przyjemny, nieco oryginalny smak, może więc z powodzeniem zastąpić zwykłą herbatę. Według literatury działa perfekcyjnie na cały organizm, bowiem skutecznie go rozgrzewa, a tym samym dodaje mu siły i energii do życia.

Herbata Yogi Tea Imbir z Hibiskusem Ta wyjątkowa owocowo-korzenna kompozycja to wdzięczny dar Matki Natury. Stworzona z pąsowych kwiatów hibiskusa w doskonałej harmonii z pełnym żaru imbirem cieszy zmysły ciepłem i szlachetnym smakiem. Każdy jej łyk to prawdziwa przyjemność i źródło życiowej energii. Yogi Tea Imbir z Hibiskusem działa jak ćwiczenia rozgrzewające – rozwesela, poprawia nastrój i uskrzydla do działania. Smakuje wyśmienicie także po schłodzeniu. Większość składników herbaty pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Herbata Yogi Tea na chłodne dni. Organizm ludzki jest wrażliwy na zmiany pogody. Według nauk Ajurwedy, nadmiar toksyn (zwanych Ama) staje się pożywką dla rozwoju choroby. Zwiększenie Agni (energii ognia) powoduje spalanie szkodliwego pierwiastka Ama. Składniki Herbatki Na Chłodne Dni są znane ze swej zdolności zwiększania Agni. W okresach chłodów i niestabilnej pogody można ją pić nawet do 4 razy dziennie. Większość składników herbaty pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.

 

Yogi Tea Imbirowa to napój z autentycznym pazurem, jakiego można się spodziewać po jego głównym składniku: prawdziwym imbirze. Pełna życia herbata, której rześka ostrość rozgrzewa w równym stopniu ciało i ducha. Dodaliśmy nieco naturalnej słodyczy, by okiełznać tę dziką ostrość i stworzyliśmy napój, który jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Herbatka posiada certyfikat ekologiczny IMO GmbH, Niemcy.

 

 

Kawa Energetyczna zwana inaczej słoneczną, gdyż ogrzewa organizm jak letnie słońce. Dzięki dodatkowi ziół i przypraw, sprawia, że krew staje się gorąca, stąd nie tylko sprawniej pracują nerki, wątroba, jelito grube czy żołądek, ale także serce będzie weselsze, umysł rozświetlony, poprawi się też koncentracja i pamięć.

*przepis pochodzi z książki „Filozofia zdrowia” Anny Ciesielskiej