res:
Dar duszy. Czym jest dusza i jaki jest jej cel?

Dar duszy. Czym jest dusza i jaki jest jej cel?

Dodaj komentarz

Każdemu z nas w trakcie życia nasuwają się pytania o ludzką duszę i  o to, czym tak naprawdę jest. O niematerialnej stronie życia i o tym, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciałem fizycznym, przypominamy sobie zazwyczaj w trudnych chwilach, które często wiążą się z przemijającą cielesnością.

Czym jest dusza i czy w ogóle istnieje?

Dusza – tak poetycko zwie się niematerialna „cząstka”, która przenika ciało. Choć jej istnienie nie jest udowodnione naukowo, podświadomie wielu z nas wierzy (a może bardziej czuje) jej obecność. To niematerialny element naszego życia, który – mimo swojej nieuchwytności – wpływa na nie w bardzo znaczący sposób. Dusza może być znacznie starsza niż wcielenie, które aktualnie zamieszkuje!

Poprzez hipnozę można przywołać wspomnienia z poprzednich wcieleń, jakie zasiedlała żyjąca w nas niematerialna cząstka. Wtedy okazuje się, że zarówno istnienie duszy, jak i jej wędrówka przez świat – zaplanowana jeszcze przed narodzinami w taki sposób, by zebrać jak najwięcej budujących doświadczeń – jest prawdą. Każda z dusz ma określony wiek i przechodzi przez etapy ewolucji, stając się coraz mądrzejszą i bardziej świadomą.

Zostało wydanych wiele książek o świecie duszy, m.in. arcyciekawe publikacje z sesji hipnotycznych przeprowadzonych przez dr Michael’a Newton’a, np. słynne „Życie po życiu” i „Życie przed życiem” oraz cała masa tytułów o karmie i wędrówce dusz.

„Dar duszy” i „Odważne dusze” – dla tych, którzy o duszach chcą wiedzieć więcej

Jedną z książek o tej tematyce, które ukazały się na rynku polskim, jest „Dar duszy” Roberta Schwartza. Tak, jak w poprzedniej książce pt. „Odważne dusze”, autor w delikatny sposób porusza tematy związane z trudnymi zdarzeniami, które spotykają nas, naszych bliskich, rodzinę lub znajomych. Wśród nich znajdziemy m.in. poronienie, zaburzenia psychiczne czy samobójstwo.

Oto recenzja i opinia o „Odważnych Duszach” jednej z czytelniczek:

„Żyję nowym życiem, odkąd sięgnęłam po tę książkę (a kupiłam ją tylko dlatego, że jej intrygujący tytuł wprawił mnie w zadumę i uruchomił ciekawość, czy i ja należę do grona „odważnych dusz”). Treść poruszyła moje serce. Nie mogłam przeczytać tej książki w lepszym momencie, gdy akurat byłam na rozstaju dróg, mocno zagubiona i nieszczęśliwa. Zupełnie inaczej zobaczyłam sens mojego życia. Zrozumiałam, dlaczego doświadczam tego wszystkiego. Każdy, kto ma odwagę, powinien sięgnąć po ten tytuł. To piękna lektura, która wynosi nas w inny wymiar myślenia i do której często wracam.”

Robert Schwartz mówi, że nawet najbardziej głębokie rany można uleczyć. Mało tego – z trudnych doświadczeń (nawet tych najtrudniejszych!) można wyciągnąć naukę i skierować swoje życie na nowe tory, ponownie nadając mu sens, a jest to łatwiejsze, jeśli spojrzymy na życie z perspektywy nieśmiertelnej duszy.

 

DARMOWY FRAGMENT KSIĄŻKI

dar_duszy

 

⇨ Sprawdź także: O wędrówce dusz i tym, jak określić wiek duszy