res:
Afirmacje - słowa, które mogą zmienić życie

Afirmacje – słowa, które mogą zmienić życie

Dodaj komentarz

Słowa potrafią ranić lub koić. Jak ich używać, aby działały na naszą korzyść? Jednym ze sposobów są afirmacje – czyli pozytywne stwierdzenia, które odpowiednio sformułowane i powtarzane, są w stanie wywołać korzystną zmianę w naszym życiu.

Wojciech Usarzewicz w swojej książce „Uzdrawiająca moc słów” wprowadza nas w tajniki pracy z afirmacjami, podpowiada, w jaki sposób przywołać do naszego życia pomyślne zdarzenia za pomocą słów i udziela wielu praktycznych wskazówek pomagających nam uwolnić się od negatywnych emocji i przekonań, które utrudniają realizację celów, spełnianie marzeń i poprawę jakości życia.

„Uzdrawiająca moc słów” zawiera:

  • Informacje o tym, czym jest afirmacja i jak działa.
  • Instrukcje, jak rozpocząć pracę z afirmacjami i sprowadzić do swojego życia szczęście.
  • Metody skutecznego wykorzystywania afirmacji.
  • Zasady dobierania właściwych słów i tworzenia własnych uzdrawiających fraz.
  • Odpowiedzi na najczęstsze pytania, które pojawiają się podczas pracy z afirmacjami.

Afirmacje to narzędzie, pozwalające uzdrowić i zastąpić pozytywnymi myślami tkwiące w naszej podświadomości lęki, emocje i negatywne schematy myślenia. Wiele mówi się o tym, iż to, czego doświadczyliśmy w przeszłości, w pewien sposób wpływa na to, czego aktualnie doświadczamy. Jeśli więc chcemy zaprowadzić zmiany w życiu, musimy zadbać o to, by nasz podświadomy umysł był wolny od lęków i pełen korzystnych dla nas wzorców zachowań. Tu właśnie przychodzą z pomocą afirmacje.

Pozwalają one nie tylko kształtować pozytywne przekonania, ale umożliwiają również przepracowanie i uzdrowienie tkwiących już w nas negatywnych schematów postrzegania rzeczywistości, blokujących nasz rozwój. Dzięki afirmacjom mamy wpływ na poprawę stanu zdrowia, relacje z innymi ludźmi czy też finanse.

Uzdrawiająca moc słów: