res:
5 zalet masażu

5 zalet masażu

Dodaj komentarz

Założenia obecnego świata nie sprzyjają relaksowi. Długie godziny spędzane w pracy, korki na drogach, ciągła gonitwa i natłok obowiązków to smutna codzienność większości ludzi. Wszystko to powoduje ogromny stres i zmęczenie.

Czasem warto jednak pomyśleć o sobie, położyć się i zrelaksować, zamknąć oczy i oddać się błogiemu relaksowi. Jednym z najlepszych pomysłów na odnowę biologiczną jest masaż >> Dlaczego jest on tak cenny dla organizmu?

Masaż i jego zalety

1. Relaks, relaks i jeszcze raz relaks – masaż to znakomita okazja do zrelaksowania ciała i umysłu. Lekki półmrok panujący w pomieszczeniu, delikatne, przyjemne zapachy unoszące się w powietrzu i ruchy rąk osoby wykonującej masaż odprężają i rozluźniają mięśnie. Zmniejsza się poziom stresu, ustępuje psychiczne i fizyczne zmęczenie. Na chwilę udaje się zapomnieć o wszelkich problemach i obowiązkach. By w pełni skorzystać z zalet masażu należy wygodnie się ułożyć, rozprostować kończyny i wziąć głęboki oddech. Profesjonalny masażysta zrobi resztę.

2. Poprawa krążenia – w trakcie masażu pobudzony zostaje układ krążenia, a krew zaczyna szybciej krążyć. Nieczynne dotychczas naczynia włosowate napełniają się krwią dzięki czemu każdy fragment ciała staje się lepiej odżywiony i dotleniony. Obniża się także ogólne ciśnienie krwi, a serce zaczyna bić wolniej. Cały organizm się wycisza i uspokaja. Zwiększa się także ilość krwi dostarczanej do płuc, więc cały układ oddechowy zaczyna lepiej pracować.

masaż

3. Zmniejszenie dolegliwości bólowych – masaż zmniejsza również dolegliwości bólowe układu kostnego, mięśniowego i głowy. Odpowiednio wykonany przyniesie ulgę spiętym mięśniom. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które dużo ćwiczą lub są narażone na stres i łapią ich skurcze mięśniowe.

Odżywia i dotlenia mięśnie, zwiększa ich elastyczność, a także przyspiesza regenerację. Cały układ kostny zaczyna lepiej pracować. Stawy są lepiej odżywione i dotlenione, a także poprawia się ich ruchomość. Dzięki temu organizm staje się bardziej odporny na kontuzje.

4. Zmniejszenie stanów lękowych i depresyjnych – dobrze wykonany masaż zmniejsza poziom hormonu stresu w mózgu, który odpowiedzialny jest także za stany lękowe i depresyjne. W trakcie masażu wydzielany jest hormon zwany serotoniną, który jest odpowiedzialny za dobre samopoczucie i nastrój. Serotonina wypiera inne, negatywnie działające na nas hormony, więc osoby chore nabierają większej chęci do życia i zyskują mnóstwo sił witalnych.

5. Poprawa stanu skóry – masaż wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. W jego trakcie dochodzi do lepszego ukrwienia i odżywienia skóry, otwierają się gruczoły potowe i łojowe, a tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu. Zwiększa się także tempo usuwania obumarłej warstwy naskórka oraz szkodliwych substancji z organizmu.

Pora na masaż!

Warto skorzystać z tej starej i sprawdzonej metody na poprawienie ogólnego stanu organizmu. Profesjonalnie wykonany masaż >> nie tylko odpręży organizm, ale także korzystnie wpłynie na zdrowie.

Przeczytaj również Coś więcej niż zwykły masaż stóp! Praktyczne porady o refleksologii >>