res:
Zadbaj o włosy na wiosnę - 7 produktów, które wzmocnią twoje włosy

Zadbaj o włosy na wiosnę – 7 produktów, które wzmocnią twoje włosy

Dodaj komentarz

Włosy, skóra i paznokcie są niejednokrotnie odzwierciedleniem stanu naszego organizmu – brak witamin i minerałów wpływa na ich wygląd. Oto kilka wskazówek co jeść i jak odżywić włosy, aby poprzez codzienną dietę nabrały blasku i pięknego wyglądu.

Produkty, które wzmocnią twoje włosy

1. Łosoś – oprócz tego, że jest bogaty w proteiny i witaminę D (oba składniki niezbędne dla mocnych włosów), zawiera również kwasy tłuszczowe omega-3. Ich brak może spowodować wypadanie włosów.

2. Fasola – jest świetnym źródłem witaminy B6, kwasu foliowego, magnezu, cynku, siarki. Jeśli w twoim menu już dawno nie było fasoli, dołącz ją do posiłków, aby włosy odzyskały dawny blask.

3. Szpinak – zawiera m.in. witaminę B, C, E, potas, żelazo, magnez, wapń, kwasy tłuszczowe omega-3.

4. Borówki – jak tylko zacznie się sezon na borówki, koniecznie ich spróbuj. Do tych owoców najprawdopodobniej zbytnio nie trzeba namawiać i słusznie – są przepyszne, zawierają wiele witamin oraz antyoksydanty, które chronią organizm przed starzeniem się i chorobami.

5. Orzechy włoskie – posiadają duże ilości kwasów omega-3, biotynę (zapobiega wypadaniu włosów), witaminę E (chroni komórki przed zniszczeniami DNA), miedź (zapobiega rozdwajaniu się końcówek, wzmacnia włosy).

6. Jajka – zawierają cynk, selen, siarkę, żelazo. Wszystkie minerały są niezbędne dla zdrowia włosów.

Zadbaj o włosy z olejem kokosowym

Olej kokosowy stosowany na włosy to uniwersalna „odżywka”. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli pozostawimy olej na włosach przez dłuższy czas, aby mógł głęboko je odżywić. Jak to zrobić? Na przykład pół godziny przed umyciem zwilż je wodą, a następnie nałóż na nie niewielką ilość oleju. Po trzydziestu minutach dokładnie umyj włosy. Możesz też  zaaplikować olej na włosy przed snem, a nad ranem umyć. Aby ochronić poduszkę przed tłustymi śladami, warto położyć na niej gruby ręcznik.

Stosowanie oleju kokosowego na włosy w racjonalnych ilościach, zapewnia efekt odżywionych, nawilżonych, łatwo rozczesujących się włosów.

Olej kokosowy