res:
W kosmetykach mi do twarzy

W kosmetykach mi do twarzy

Dodaj komentarz

Skóra twarzy jest delikatna, cienka i wrażliwa. Ma zdecydowanie cieńszą warstwę lipidową i jest dużo bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, na wysuszanie i podrażnienia. Dlatego też pielęgnacja skóry twarzy wymaga od nas systematyczności, odpowiedzialnego doboru kosmetyków i prawidłowego przeprowadzania wszelkich zabiegów.

Ale ze mnie typ…

Zanim wybierzemy się na kosmetyczne zakupy koniecznie dobrze rozpoznajmy typ naszej skóry. Sucha, normalna, tłusta, a może mieszana? Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości – skonsultujmy je z dobrą kosmetyczką lub dermatologiem. Kosmetyki do twarzy muszą zaspokajać indywidualne potrzeby naszej skóry w jak największym stopniu, a źle dobrany krem może wręcz pogorszyć jej kondycję i wygląd. W tym wypadku trzymajmy się zasady: jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Kosmetyczny niezbędnik

Kupując kosmetyki do twarzy pamiętajmy, że nie o ich ilość chodzi, a o jakość. Niezbędne są nam zasadniczo produkty z dwóch kategorii: środek do demakijażu oraz dobry krem. Pierwszy powinien usuwać makijaż skutecznie, ale łagodnie (bez podrażniania skóry) – do wyboru mamy: mleczka, żele, wody micelarne oraz jednorazowe chusteczki oczyszczających skórę. Dobry krem z kolei, to przede wszystkim krem intensywnie nawilżający, dedykowany oczywiście konkretnemu rodzajowi skóry. Nivea proponuje swoim klientkom nie tylko tradycyjne kremy do różnych rodzajów cery: od suchej do tłustej, ale ma w swojej ofercie również serum do cery jasnej i śniadej.

Dodatkowe zabiegi

Regularny peeling skóry twarzy pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd naszej cery. Zadaniem peelingu jest przede wszystkim złuszczenie starego i martwego naskórka, w efekcie czego spłycają się drobne zmarszczki, a skóra odzyskuje blask i świeżość. Maseczki, które możemy kupić lub przygotować domowym sposobem, to obowiązkowy punkt w dbaniu o naszą aparycję – w zależności od użytych składników: nawilżą, odmłodzą lub zminimalizują przebarwienia . Masaż twarzy to kolejny zabieg, który poprawia naszą urodę – rozluźnione mięśnie twarzy łagodzą jej wyraz. Pamiętajmy, że ogromny wpływ na wygląd skóry mają również dieta i styl życia – odpowiednia ilość snu, racjonalne odżywianie się i regularna aktywność fizyczna odbiją się pozytywnie na naszej twarzy.

Artykuł sponsorowany