res:
Kochasz gotować? Możesz zrobić z tego biznes!

Kochasz gotować? Możesz zrobić z tego biznes!

Dodaj komentarz

Moda na gotowanie trwa i ciągle się rozwija. Blogi, książki kucharskie, warsztaty, targi, zdrowa żywność, wszystko co związane z kulinariami budzi niezwykły entuzjazm. Wokół nas coraz więcej pysznego jedzenia, a to ktoś wypieka bezglutenowe pieczywo, ktoś inny produkuje niskocukrowe przetwory, a jeszcze ktoś wytwarza domowe karmelki. To ludzie, których łączy pasja i którym pewnie nie raz przeszło przez myśl, by zamienić tę pasję w biznes. Dlatego koniecznie powinni sięgnąć po książkę Ugotuj swój biznes.

Ugotuj swój biznes

Autorka – Rachel Hofstetter – była redaktorką działu kulinarnego w czasopiśmie „O, The Oprah Magazine”, i oprócz tego, że jest miłośniczką jedzenia, to uwielbia także kryjące się za nim intrygujących opowieści. Dlatego zainspirowana historiami przedsiębiorców, stworzyła przewodnik pełen cennych wskazówek dotyczących jedzenia i prowadzenia biznesu.

To publikacja, w której autorka przedstawiła sylwetki i wywiady z amerykańskimi przedsiębiorcami, którym się udało wprowadzić swoje produkty na rynek gastronomiczny. Dzięki nim dowiemy się między innymi:

  • Jak bez znajomości i doświadczenia stworzyć markę rozpoznawalną na rynku krajowym;
  • Jak umówić się na spotkanie z handlowcami dużych sieci handlowych;
  • Co musisz wiedzieć o prawnych regulacjach rynku spożywczego;
  • Dlaczego mały budżet początkowy może okazać się twoim sprzymierzeńcem;
  • Jakie są rady dla firm zajmujących się produktami bezglutenowymi, organiczną żywnością, winami czy napojami alkoholowymi;
  • Co każdy przedsiębiorca chciałby usłyszeć już na pierwszym etapie zakładania firmy;
  • Dlaczego robienie tego, co się kocha, jest zawsze dobrym pomysłem.

Od smakowych maseł czekoladowych, przez domową granolę i sos do spaghetti, po wina kalifornijskie w przystępnych cenach – osobom prowadzącym te biznesy udało się podbić amerykański rynek, i zaczęły one zarabiać na swojej miłości do jedzenia i gotowania.

Poznaj różnorodność branży kulinarnej, poświęcenie i drogę do sukcesu przedsiębiorców, którzy udowodnili, że można swoje ulubione potrawy zmienić w dobrze prosperujący biznes kulinarny.

Źródło: materiały redakcji

Zainteresowanym gorrąco polecamy „Ugotuj swój biznes” 🙂

Ugotuj swój biznes