res:
Idealna sól na relaksującą kąpiel i dobry sen

Idealna sól na relaksującą kąpiel i dobry sen

Dodaj komentarz

Chyba nie ma przyjemniejszej formy relaksu po całym dniu pracy, niż przyjemna, ciepła kąpiel. A jeśli do kąpieli dodasz ulubione olejki eteryczne, mieszanki ziołowe lub sól, kąpiel będzie miała również działanie zdrowotne.

Działanie soli

Sól jest znana od wieków. Ma zastosowanie kuchenne, kosmetyczne, zdrowotne. Wbrew obiegowym opiniom sól nie szkodzi. Mało tego – jest wręcz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rzecz jednak w ilości i jakości. Sól jest dodawana (podobnie jak biały cukier) do całej gamy produktów gotowych i przetworzonych, co sprawia, że statystyczny Polak codziennie jej nadużywa. Jakby tego było mało, wiele rodzajów soli spożywczej zawiera substancje antyzbrylające lub jest z dodatkiem piasku (!). Jak można wyczytać w wielu źródłach najkorzystniejszą solą dla człowieka jest morska i uzdrowiskowa.

Sól z powodzeniem możemy dodać do domowej apteczki. Na bolące gardło, w początkowej fazie, pomoże (lub przyniesie ulgę) płukanka ciepłej (wręcz gorącej, ale tak, żeby się nie poparzyć) wody z solą. W przypadku zatkanego nosa i problemów z zatokami warto zrobić inhalacje z dodatkiem soli. Moc soli wykorzystuje się również w walce z cellulitem, wspomaganiu leczenia chorób skórnych. W przypadku dolegliwości układu oddechowego korzystne są kuracje nad morzem, inhalacje, kąpiele w solankach.

Lawendowa sól kąpielowa

Ciepła kąpiel z solą korzystnie wpływa na układ krążenia, relaksuje i odpręża (choć jest niezwykle korzystna i przyjemna, osoby ze słabym krążeniem powinny najpierw skonsultować się z lekarzem).

Lawenda ma szeroki zasięg działania: regeneruje układ nerwowy, łagodzi ostre bóle, obniża ciśnienie, pobudza trawienie, regeneruje skórę, ma działanie uspokajające, odświeżające, antyseptyczne.

Kąpiel z solą i lawendą uspokaja zarówno umysł jak i ciało, łagodzi skutki stresu, rozluźnia mięśnie i wpływa kojąco na układ nerwowy. W dodatku jest idealną kąpielą „na dobry sen”.