res:
Olejowanie włosów oliwą z oliwek

Olejowanie włosów oliwą z oliwek

Brak komentarzy

Olejowanie jest podstawą pielęgnacji włosów i świetnym sposobem na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Zabieg ten jest tani, ale bardzo skuteczny.

Olejowanie włosów należy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu. Olej na włosach należy trzymać minimalnie przez godzinę, ale dobrym sposobem będzie zostawienie go na całą noc.

Do olejowania możemy użyć różnych olejów – zwykłego roślinnego, specjalnego olejku do olejowania, ale także oliwy z oliwek, która sprawdza się świetnie.

Co da nam olejowanie oliwą z oliwek?

Przede wszystkim olejowanie oliwą z oliwek zmiękczy i nawilży włosy. Oliwa wniknie w łodygę włosa, dzięki czemu ten zatrzyma wilgoć.

Efekt wizualny również będzie widoczny – nasze włosy nabiorą blasku.

Oliwa z oliwek pomoże też naszym końcówkom. Zapobiega ich rozdwajaniu oraz przyspieszy regenerację, jeśli zostały podrażnione (np. prostownicą czy lokówką).

Dzięki olejowaniu oliwą nasze włosy nie będą się tak puszyć – nie obciąży ich, ale wzmocni, przez co nie będą miały możliwości puszenia się. Cudowną właściwością olejowania oliwą z oliwek jest także to, że włosy będą mniej podatne na uszkodzenia fizyczne. Co więcej, zabieg ten pomoże w walce z łupieżem i stanami zapalnymi skóry głowy.

Oliwa z oliwek - gdzie kupić

Te oliwy z oliwek sprawdzą się przy olejowaniu »

Jak olejować włosy oliwą z oliwek?

Olejować możemy na 6 sposobów. Każdy z nich może być skuteczny. Należy tutaj eksperymentować i znaleźć najlepszy sposób dla naszych włosów. Te sposoby to:

  • Olejowanie na sucho. Niewielką ilość oliwy rozprowadzamy na dłoniach i nakładamy na włosy. Powtarzamy to do momentu zaolejowania całej długości włosów. Należy pamiętać, żeby nie nałożyć zbyt dużo oliwy, ponieważ nie sprawi to, że efekt będzie lepszy, a zmarnujemy część produktu i będzie trudniej zmyć oliwę z włosów. Jest to najszybszy sposób aplikacji oliwy na włosy.
  • Olejowanie na tzw. rosół. Oliwę nalewamy do miski z wodą, a następnie zanurzamy w niej włosy i wyciągamy. Dzięki stosowaniu tej metody olej bardzo równomiernie osiądzie na włosach. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla włosów krótkich.
  • Olejowanie mgiełką. Olej z wodą lub hydrolatem mieszamy w buteleczce ze spryskiwaczem. Następnie spryskujemy włosy po całej długości. Przy tej metodzie będzie nam trudno przesadzić z ilością oleju, ale spryskanie całych włosów może być bardziej czasochłonne.
  • Olejowanie na podkład nawilżający. Jako podkładu możemy użyć mgiełki nawilżającej bez silikonów, żelu aloesowego lub żelu lnianego. Każdy z wymienionych podkładów możemy stworzyć w prosty sposób sami w domu. Pierwszym krokiem jest spryskanie włosów mgiełką lub nałożenie partiami wybranego żelu, a następnie nałożenie oliwy z oliwek. Ta metoda dostarczy naszym włosom najwięcej cennych składników.
  • Olejowanie na mokro. Oliwę z oliwek nakładamy na świeżo umyte włosy odciśnięte w bawełnianą koszulkę.
  • Olejowanie dwuetapowe. Oliwę z oliwek nakładamy na suche włosy lub na podkład. Zostawiamy go na około 30 min, a następnie spłukujemy ciepłą wodą. Kolejnym krokiem jest nałożenie na włosy odżywki (najlepiej sprawdzi się emolientowa), nałożenie czepka i zostawienie jej na włosach na około 10 min, a następnie zmycie.

Jak zmyć oliwę z oliwek z włosów?

Oliwę z oliwek najlepiej zmywać z włosów za pomocą emulgowania odżywką emolientową. Oliwę zmywamy ciepłą wodą i nakładamy na włosy dużo bezsilikonowej odżywki emolientowej nie zawierającej protein, a następnie myjemy włosy tak samo, jak robimy to szamponem. Dla najlepszego efektu przed spłukaniem dobrze jest zostawić odżywkę na około 2 minuty. Jeśli nie mamy w domu odpowiedniej odżywki, to możemy użyć innej, ale skutek nie będzie aż tak widoczny.


Zobacz także:

Naturalne farbowanie włosów farbami ziołowymi. Jak to się robi?

Domowe sposoby na wypadające włosy