res:
Uzdrawianie duszy i ciała - odchudzanie z Doreen Virtue

Uzdrawianie duszy i ciała – odchudzanie z Doreen Virtue

1 komentarz

„Uzdrawianie duszy i ciała. Schudnij z Doreen” to kolejna książka, obok „Metody Gabriela” i „Kursu odchudzania”, która prezentuje absolutnie nowe i skuteczne podejście do kwestii odchudzania. Wiele diet jest nieskutecznych, ponieważ koncentruje się przede wszystkim na liczeniu kalorii. Tymczasem szczupli ludzie jedzą wszystko, na co tylko mają apetyt i przez to nie przybywają im dodatkowe fałdki na ciele. Być może w Twoim przypadku określone diety okazały się skuteczne przy zastosowaniu restrykcyjnych zasad, lecz dawne kilogramy mogą powrócić, jeśli nie będziesz trzymać dietetycznego reżimu. Zwykłe diety są również bezsilne, jeśli cierpisz na kompulsywne objadanie się. Czy jest jakaś inna droga? Oczywiście! Doreen Virtue przekonuje, że normalna waga, to naturalny stan twojego ciała. I możesz powrócić do tego stanu, lecz zanim udasz się w podróż do krainy szczupłości i lekkości, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, czyli wiedzę.

Normalna waga, to twój naturalny stan

Autorka książki, Doreen Virtue, jest z wykształcenia i zawodu psychologiem i terapeutą. Skutecznie pracowała z tysiącami osób cierpiących na otyłość, pomagając im zrzucić zbędne kilogramy i przy okazji odzyskać radość życia. W każdym przypadku otyłość była związana z trudnymi wydarzeniami w przeszłości (np. śmiercią bliskiej osoby, molestowaniem seksualnym lub zaniedbaniem emocjonalnym przez rodziców) bądź też problemami w pracy lub trudnościami finansowymi. Trudny, nierozwiązany problem lub traumatyczne wydarzenie, powodują ból, który najłatwiej i najszybciej można ukoić jedzeniem. Natomiast, gdy problem zostanie rozwiązany, gdy ból zostanie usunięty, nadmierny apetyt nie jest już potrzebny, wewnętrzne mechanizmy organizmu stabilizują się i waga spada w sposób naturalny. To dlatego tak wiele diet jest nieskutecznych – koncentrują się przede wszystkim na kaloriach, zupełnie pomijając przestrzeń twojej psychiki i duszy. Nie jesteś tylko ciałem – składasz się również z „pierwiastka duchowego”(poetycko zwanego duszą), metafizycznego czegoś, czego nie są w stanie zbadać, zmierzyć i zważyć naukowcy. Twoja dusza pragnie kochać, tworzyć, doświadczać pięknych i ciekawych rzeczy. Natomiast, gdy doświadczasz bólu, ograniczeń, przeciążenia emocjonalnego lub gdy doświadczyłeś tego w przeszłości i nie pogodziłeś się z przeszłością, twoja dusza sygnalizuje ci konieczność uzdrowienia. Sygnały wysyła poprzez ciało – takim sygnałem jest na przykład kompulsywne objadanie się (czyli niepohamowana potrzeba jedzenia) lub „obudowywanie się” ciała zbędnymi kilogramami. Jak mówi Doreen “Każdy zbędny kilogram to dodatkowy ciężar w twoim sercu”.

Być może brzmi to nieprawdopodobnie, gdyż nikt nas nie uczył, że myśli, uczucia, emocje (zwłaszcza te trudne, bolesne, wyparte do podświadomości) i bolesne doświadczenia z przeszłości mogą mieć wpływ na ciało i apetyt. Jednak jak mówi Doreen: „Teza ta opiera się na moim własnym doświadczeniu klinicznym oraz na udokumentowanych badaniach przeprowadzonych na renomowanych uniwersytetach i w laboratoriach na całym świecie.”

Doreen Virtue prostym i jasnym językiem tłumaczy zawiłe kwestie mentalne i emocjonalne prowadzące do nadwagi. Książka zawiera historie poszczególnych osób z terapeutycznej praktyki Doreen oraz skuteczne wskazówki, których od wielu lat udziela swoim klientom. Doreen jest jak anielski pomocnik, który po przyjacielsku prowadzi czytelnika do szczupłej sylwetki i radości życia, jako „efektu ubocznego” odchudzania.

Jak odzyskać lekkość ducha i ciała?

W książce „Uzdrawianie duszy i ciała” Doreen opisuje krok po kroku jak poszczególne doświadczenia mogą wpłynąć na psychikę człowieka i w jaki sposób związane z nimi uczucia i emocje przeradzają się w nadmierne kilogramy w ciele. Oczywiście sama wiedza to nie wszystko, część teoretyczną należy zastosować w praktyce. Doreen proponuje różne ćwiczenia, afirmacje i wizualizacje, które pomogą odzyskać spokój duszy i szczupłą sylwetkę. Opisane przez Doreen ćwiczenia można wykonywać równolegle do wybranego przez siebie programu dietetycznego. Oto w skrócie najważniejsze informacje na drodze do odchudzania:

1. Nierozwiązane problemy emocjonalne pobudzają trudny do opanowania głód, powodują tycie oraz utrudniają odchudzanie. Inne objawy to m.in. bóle głowy, szyi i kręgosłupa, bezsenność, depresja, rak, problemy z sercem i dolegliwości natury ginekologicznej.
2. By odkryć źródło bólu emocjonalnego, zazwyczaj musisz przypomnieć sobie o nieprzyjemnych wydarzeniach, które miały miejsce w dzieciństwie lub w wieku młodzieńczym. Następnie postaraj się wskazać osobę odpowiedzialną za twoją traumę. Jeśli dotąd winiłaś sama siebie, musisz przyjąć do wiadomości, że byłaś wtedy mała i nie mogłaś odpowiadać za szkodliwe działania, których stałaś się ofiarą (nawet jeśli wtedy w jakikolwiek sposób czułaś się winna).
3. Nadmierny apetyt zazwyczaj rodzi się z takich uczuć jak: strach, gniew, napięcie czy wstyd. Gdy robisz się głodna, musisz pohamować potrzebę jedzenia i upewnić się, że twój głód nie został wyolbrzymiony przez negatywne emocje.
4. Ćwiczenia, afirmacje i wizualizacje pomogą ci zmienić negatywne uczucia w przebaczenie, akceptację i zaufanie do samej siebie. Nadmierny apetyt to sygnał, że nie jesteś szczęśliwa, gdyż najprawdopodobniej nie spełniasz się w życiu. Nowe metody walki z niepohamowanym łaknieniem pomogą ci spełnić marzenia.
5. Wraz ze wzrostem poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie twój apetyt będzie się zmniejszał w naturalny sposób. Ochronny pancerz w postaci tłuszczu nie będzie ci już potrzebny i pozbędziesz się nawyku kojenia bólu jedzeniem. Schudniesz, ponieważ szczupła sylwetka to naturalny stan twojego organizmu.
6. Możesz pozbyć się bólu i zapomnieć o pogardzie wobec samej siebie. Wiesz przecież, że musisz kochać tkwiącą głęboko w tobie małą dziewczynkę. Zapomnij o problemach i bolesnych przeżyciach. Wspomnienia mają określony cel – mają przypomnieć ci, dlaczego gniewałaś się na siebie. Gdy to się stanie i uwolnisz się od nienawiść – zapomnisz o tym, co minęło. Nie jesteś zła ani wybrakowana – stanowisz doskonałą jedność, ponieważ Bóg stworzył cię na swoje podobieństwo.

Zainteresowała Cię książka? Książkę „Uzdrawianie duszy i ciała. Schudnij z Doreen” możesz kupić w naszym sklepie Samouzdrawianie.eu