res:
Naukowiec potwierdza, że alternatywne metody leczenia działają - tego jeszcze nie było!

Naukowiec potwierdza, że alternatywne metody leczenia działają – tego jeszcze nie było!

1 komentarz

Takiej książki o uzdrawianiu jeszcze nie było! Naukowiec, fizyk kwantowy Amit Goswami, wyjaśnia mechanizm działania alternatywnych metod uzdrawiania. Mało tego – wyjaśnia to na podstawie odkryć naukowych z obecnego i ubiegłego wieku!

Materialistyczny świat nauki przeżył wstrząs, gdy na początku XX wieku pojawili się naukowcy cenieni do  dziś – Erwin Schrödinger, Wolfgang Pauli, Werner Heisenberg czy też najsłynniejszy Albert Einstein (co ciekawe, większość z tych wielkich umysłów została mistykami). Ich badania doprowadziły do epokowego odkrycia – fizyczny świat materialny opiera się na niewidzialnych polach energii, które mają swój początek w świecie leżącym poza granicami czasu i przestrzeni. Świat fizyczny, na poziomie cząstek elementarnych, zmienia się wokół nas jak ruchome piaski. Zmienia się świat, Wszechświat i tym bardziej ciało człowieka (aczkolwiek te zmiany nie są widoczne gołym okiem).

Dlaczego piszę o czymś tak abstrakcyjnym? Otóż zarys teorii wielkich naukowców znalazł miejsce w szkolnych programach nauczania, dzięki fizyce kwantowej super-technologie wydają się bliską przyszłością, a na świecie trwają badania i eksperymenty nawet nad takimi „kosmicznymi” tematami jak możliwość podróży w czasie. Jednak mało kto wpadł na pomysł, aby (w świetle nowej przełomowej wiedzy) zająć się czymś tak podstawowym jak zdrowie. Na całym świecie miliony ludzi w cierpieniach zmagają się z chorobami, które można by było wyleczyć za pomocą diety i/lub alternatywnych metod leczenia lub łącząc siły – medycyny alternatywnej i konwencjonalnej. Jedną z osób, które zainteresowały się tym tematem, jest Amit Goswami, naukowiec i popularyzator fizyki kwantowej. Dosłownie kilka tygodni temu na rynku polskim ukazała się jedna z wielu napisanych przez niego książek – Lekarz kwantowy.

„Lekarz kwantowy” to twój argument w sporze z przeciwnikami uzdrawiania naturalnego. „Lekarz kwantowy” to  solidna dawka wiedzy dla osób, które potrzebują naukowych dowodów.

Nowe oblicze medycyny – medycyna integralna

Amit stara się obiektywnie spojrzeć zarówno na medycynę alopatyczną (konwencjonalną), jak i alternatywną. Otwarcie pisze o wadach i zaletach obydwu „obozów”, o błędach popełnianych przez obie strony i ich wzajemnej wrogości. Lecz pisze również o możliwościach, o tym, jak można wykorzystać to, co najlepsze z różnych systemów leczenia. Spoiwem, którym łączy nawet tak pozornie odległe bieguny medyczne jest fizyka kwantowa, a podejściem, które proponuje Amit jest medycyna integralna.

Termin medycyna integralna opracował Amit Goswami. Naukowiec nie tylko integruje podejście konwencjonalne i alternatywne. Fizyk wyjaśnia zasadę działania leków, operacji, leczenia ziołami, leczenia dłońmi, chińskich i hinduskich systemów uzdrawiania, czy też homeopatii. Tłumaczy zjawisko uzdrawiania spontanicznego, omawia duchowy pierwiastek leczenia oraz porusza kwestie związane ze śmiercią i umieraniem (tak, jest mnóstwo danych empirycznych wskazujących na zjawisko istnienia życia po życiu i reinkarnacji! I pisze to naukowiec!). Daje możliwość zrozumienia czym jest choroba, czym jest leczenie i jak traktować je w sposób integralny. Informacje, którymi dzieli się z nami naukowiec pomagają odnaleźć się w różnorodnej literaturze dotyczącej medycyny i odnaleźć swoją drogę do zdrowia.

5 podstawowych wymiarów świadomości

Zaledwie dotknięciem podstawy medycyny integralnej jest koncepcja wymiarów świadomości. W nowym, fascynującym ujęciu, świadomość przenika każdą komóreczkę ciała oraz przekracza wymiar ciała. Mówiąc innymi słowy świadomość jest ciałem i jednocześnie przekracza ciało. Integrując podejście zachodnie i wschodnie koncepcje świadomości, Amit wskazuje na 5 podstawowych wymiarów świadomości:

ciało fizyczne, będące „sprzętem” – miejscem, w którym tworzą się odzwierciedlenia bytów subtelniejszych;
ciało witalne, będące nośnikiem wzorów funkcji biologicznych, które są następnie odzwierciedlane w wymiarze fizycznym jako poszczególne narządy;
ciało mentalne, nadające znaczenie wymiarowi witalnemu i fizycznemu, z którego mózg tworzy odzwierciedlenia;
intelekt ponadmentalny, który zapewnia kontekst dla znaczenia mentalnego i funkcji witalnych oraz powiązanych uczuć, a także praw zjawisk fizycznych;
błogostan, który stanowi nieograniczoną podstawę bytu; w tej podstawie dysponującej nieograniczonymi możliwościami pozostałe cztery wymiary wywierają postępujące ograniczenia.

Rozumiejąc jak bardzo wielowymiarową istotą jest człowiek i jak poszczególne wymiary przenikają się i wpływają na siebie nawzajem, stanie się jasne, że źródła różnych chorób tkwią na różnych poziomach i objawiają się na różnych poziomach. „Choroba wiąże się z występowaniem konkretnych symptomów w wymiarze fizycznym, określonych uczuć na poziomie witalnym, określonego błędnego znaczenia na poziomie mentalnym i szczególnego poczucia oderwania od ponadmentalnego poziomu błogości. Leczenie całkowite to leczenie holistyczne – jeżeli tylko możemy znaleźć odpowiednie rozwiązania dla poszczególnych poziomów, zawsze powinniśmy stosować podejście wielowymiarowe”.

Jest to zaledwie dotknięcie tematu, a jak głęboki jest to temat, mówi sam Amit: „(…) Często też uczyłem się pokory, gdyż okazało się, jak mało wiem o medycynie. Nawet teraz mam wrażenie, że zgłębiłem jedynie podstawy niebywałego potencjału objaśniania, jaki oferuje ten nowy paradygmat [medycyna integralna]”.

 

Nie ma jedynej słusznej drogi i jednego słusznego sposobu uzdrawiania. Natomiast warto jest wiedzieć więcej, warto wykroczyć poza to, co znane i powszechnie przyjęte.

 

Jeśli zainteresował Cię temat,
zapoznaj się z darmowym fragmentem książki.

lekarz_kwantowy_amit_goswami

Nota o autorze:

amit_goswami2Amit Goswami – jest teoretykiem fizyki nuklearnej, tytuł doktora fizyki zdobył w 1964 roku w Kalkucie. Przez 32 lata wykładał fizykę na uniwersytecie The University of Oregon Institute for Theoretical Physics. Jego zainteresowania obejmują m.in. kosmologię kwantową, teorię pomiaru kwantowego i zastosowania mechaniki kwantowej w dylemacie psychofizycznym.

Wystąpił w filmach „What the bleep do we (k)now!?”, „The Quantum Activist”, „Dalai Lama Renaissance”. Obecnie prowadzi wykłady, podróżując po USA i całym świecie. Zainteresowanych odsyłam do jego strony internetowej amitgoswami.org.

Google