res:
Nawilżenie ciała pod prysznicem, czyli żel i balsam w jednym

Nawilżenie ciała pod prysznicem, czyli żel i balsam w jednym

1 komentarz

Do niedawna jeszcze te dwa kosmetyki (żel do mycia i balsam) wydawały się duetem nie do połączenia. Obecnie to najlepsze rozwiązanie dla energicznych i zapracowanych kobiet, które cenią sobie szybkość i wygodę użytkowania kosmetyków myjących i pielęgnujących jednocześnie. Te kosmetyki dwa w jednym posiadają specjalną formułę, która oprócz mycia, również nawilża ciało.

Oszczędzaj cenny czas

Idea tego typu kosmetyków opiera się przede wszystkim na oszczędności czasu. Kosmetyk nakładany jest na wilgotne ciało, które swobodnie można następnie wysuszyć ręcznikiem. W tym przypadku w odróżnieniu od tradycyjnych balsamów nie ma potrzeby oczekiwania na wchłoniecie się balsamu.

Podczas mycia pod prysznicem, ale nie tylko, nasza skóra ulega wysuszaniu. Dzieje się tak najczęściej na skutek twardej wody, która powoduje wysuszanie, a także podrażnia wrażliwą skórę, ponadto dochodzą otarcia ręcznikiem, gdy chcemy osuszyć wilgotne ciało.

Kolejnym aspektem jest depilacja. Wykonujemy ją najczęściej również w trakcie kąpieli. Na skutek depilacji u niektórych wrażliwych osób, pojawiają się na skórze podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet małe krostki. Takiej skóry “wołającej o pomoc” nie można pozostawić bez interwencji. Aby zapobiegam tym niekorzystnym i niekomfortowym sytuacjom, każdorazowo powinniśmy sięgać po kosmetyk nawilżający.

Co powinien zawierać kosmetyk będący żelem do myca i balsamem w jednym?

Głównymi składnikami tego typu kosmetyku oprócz środków spieniających i myjących powinny być substancje natłuszczające. Mają one za zadanie nie tylko natłuścić powierzchnię skóry, ale także zabezpieczyć na pewien czas warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu odparowanie wody z naszego ciała zostanie zatrzymane, tłumaczą specjaliści z La Roche Posay.

Składniki dobrego balsamu do nawilżania:

  • Gliceryna

Łagodzi podrażnienia skóry, chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Wygładza, napina i ujędrnia skórę. Dzięki właściwościom higroskopijnym skutecznie nawilża.

  • Kwas mlekowy

Występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego też jest całkowicie bezpieczny. Zaliczany jest do kwasów z grupy alfa-hydroksylowych (AHA) i posiada naturalne właściwości nawilżające. Wspomaga produkcję ceramidów, niezbędnych do zapewnienia szczelności powierzchni skóry i warstwy lipidowej.

  • D-panthenol (witamina B5)

Kwas pantotenowy jest niezbędny do prawidłowego formowania się skóry i włosów. Skutecznie nawilża skórę, nadając jej gładkość i elastyczność. Wspomaga gojenie i regenerację ran. Działa łagodząco i przeciwzapalnie, szczególnie często stosowany jest  w przypadku oparzeń słonecznych.

  • Lipidy

Regulują gospodarkę wodno-tłuszczową skóry. Tworzą ochronny film na powierzchni skóry. Przeciwdziałają takim niedoskonałościom jak trądzik, cellulit, łuszczyca i rozstępy.

  • Aminokwasy

Są podstawowym budulcem białek. To regulatory wszystkich funkcji skóry – decydują o rozporządzaniu wodą.

  • Mleczko migdałowe

Zawiera dużo cukrów protein i aminokwasów, dzięki czemu wpływa na gładkość skóry, eliminując zrogowacenia naskórka. Polecane  jako składnik pielęgnacyjny i aromatyczny w produktach do skóry suchej, zniszczonej, wymagającej odżywienia i tłustej.

  • Masło shea

Posiada witaminy A i E. Łagodzi zmiany alergiczne skóry. Chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Regeneruje i odżywia.

Coraz częściej w składach unika się silikonów i parabenów, ułatwiają one rozprowadzanie kosmetyku i wygładzają powierzchnię skóry, jednak zarzuca się im zatykanie porów i utrudnianie skórze wentylacji.

Jak używać żelu i balsamu do ciała pod prysznicem?

W odróżnieniu od tradycyjnych balsamów, które nakłada się na osuszoną skórę, balsam pod prysznic rozprowadzamy na mokro. Wiele kobiet ceni ten sposób aplikacji ze względu na natychmiastowe wchłanianie kosmetyku. Po aplikacji w trakcie kąpieli spokojnie można wytrzeć ciało ręcznikiem i ubrać się. Nie ma najmniejszej obawy, że kosmetyk zostanie wytarty i zniknie z powierzchni skóry.

Niepolecane jest nakładanie tego typu kosmetyku na suchą skórę. Pozostawi on po sobie nieprzyjemny film i uczucie lepkości.

Warto wypróbować.

Artykuł stworzony we współpracy z: www.laroche-posay.pl/