res:
5 skutecznych sposobów na zgagę

5 skutecznych sposobów na zgagę

Dodaj komentarz

Zgaga, która nazywana jest również nadkwaśnością czy nadkwasotą, to powszechny problem. Nie jest to uczucie przyjemne, dlatego stale poszukiwane są sposoby, by się tego uciążliwego objawu pozbyć. Poniżej przedstawiamy 5 skutecznych sposobów na zgagę.

1. Lekkostrawna dieta

Jedną z głównych przyczyn zgagi jest nieprawidłowa dieta. Potrawy ciężkostrawne wymagają bowiem większej ilości kwasów żołądkowych, a ich nadprodukcja skutkuje pojawieniem się zgagi. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się tej dolegliwości, to zmień na stałe nawyki żywieniowe. Jedz mniej, ale częściej i komponuj lekkostrawne posiłki. Dzięki temu Twój układ pokarmowy będzie mniej obciążony i problem zgagi powinien zniknąć.

Sprawdź także co jeść by uniknąć zgagi na: http://www.controloccontrol.pl/porady-dietetyczne/co-jesc-by-uniknac-zgagi-1

2. Pij wodę

Lekarze stale nakłaniają nas do regularnego picia wody. Jej obecność jest bowiem potrzebna w bardzo wielu procesach w organizmie, a odwodniony organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Okazuje się jednak, że picie wody pomaga również w leczeniu zgagi. Jeśli nie jest ona zbyt duża, to wypicie szklanki wody o poranku powinno zneutralizować nagromadzone w żołądku kwasy żołądkowe, a tym samym rozwiązać problem zgagi.

3. Sięgnij po skarby natury

Niejednokrotnie udowodniono, że w leczeniu rozmaitych schorzeń warto sięgać po naturalne metody. Nie inaczej jest w przypadku zgagi, gdzie pomocny może okazać się napar z korzenia imbiru, lukrecji lub mięty. Przy zgadze można również sięgnąć po prażone migdały, których powolne żucie pomaga zneutralizować kwasy żołądkowe i pozbyć się uciążliwego pieczenia w przełyku.

4. Unikaj schylania się i leżenia po posiłku

Zgaga może nasilić się w sytuacji, gdy po obfitym posiłku schylimy się gwałtownie lub położymy. Dlatego unikajmy spożywania posiłku tuż przed snem, bo w ten prosty sposób możemy zapobiec pojawieniu się zgagi uniemożliwiającej zasypianie.

5. Lekarstwa na zgagę

Jeśli domowe sposoby i zmiana nawyków żywieniowych nie pomogły, to warto sięgnąć po lek na zgagę bez recepty. Zawiera on substancję czynną, np. pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy. Dzięki temu, jeśli to lekarstwo na zgagę będzie stosowane systematycznie, problemy z nadkwasotą powinien przestać istnieć.